Російські військові застосовують в Україні боєприпаси з люїзитом: що це і чим небезпечно

Російські військові застосовують в Україні боєприпаси з люїзитом: що це і чим небезпечно

Автор: Ян Ярчук 14 Июня 2024 17:00

Російські окупанти використовують проти українців боєприпаси з люїзитом. Це – бойова отруйна хімічна речовина, що має запах схожий на квіти пеларгонії, а колір диму схожий на багнюку. Військові називають цю речовину «роса смерті».

Про використання росіянами забороненої хімічної речовини на своїй сторінці у фейсбук повідомляє командир підрозділу ЗСУ, військовий юрист Денис Ярославський.

За його словами, люїзит подразнює слизову та органи дихання. А ознаки ураження ним можна побачити вже через 3-5 хвилин після потрапляння на шкіру чи в організм.

«Тяжкість отруєння залежить від дози, а також від часу перебування у зараженій атмосфері. Характер ураження – наривні язви на шкірі та подразнення слизових оболонок. Перші симптоми – як від перцового газу: печіння в органах дихання, свербіж відкритих ділянок шкіри. Характер снаряду з люїзитом: ураження газу близько 50-60м, найсильніший ефект у місці попадання», – пише військовий.

Він додав, що насамперед при вдиханні пари або аерозолю уражаються верхні дихальні шляхи. Легка форма отруєння проходить за декілька днів, важка – супроводжується головним болем, спазмами у грудях, блювотою, задишкою, втратою голосу та загальною слабкістю.

Одна капля цієї речовини при потраплянні в око призводить до втрати зору.

Про використання росіянами хімічної зброї на основі речовини люїзиту було відомо й раніше. Як пише ТСН, окупанти використовуали її проти українських військових на Бахмутському напрямку ще в 2023 році.

Зазначимо, що з 1993 року, в результаті підписання Конвенції про хімічну зброю, використання люїзиту, як хімічної зброї, заборонено. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські окупанти застосовують проти ЗСУ заборонений хлорпікрин – у США офіційно визнали це

Крім того, росіяни також використовують заборонену хімічну зброю із застосуванням хлорпікрину. «Гривна» вже писала про такі випадки й на Херсонському напрямку.

Фото: наслідки ураження люїзитом, Денис Ярославський.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів