Під пекучим сонцем та обстрілами: скільки врожаю вже зібрали на Херсонщині

Під пекучим сонцем та обстрілами: скільки врожаю вже зібрали на Херсонщині

Автор: Ян Ярчук 22 Июня 2024 12:30

Сільськогосподарська продукція з Херсонщини завжди славилася та була відома своїми високим стандартам якості. Нині херсонські аграрії вимушені працювати не лише під пекучим південним сонцем, а й російськими обстрілами, які нищать врожай та техніку.

«Вже кілька років посівна та жнива проходять у складних умовах: активні бойові дії та розмінування територій. Втім фермери Херсонщини усвідомлюють свою відповідальність і працюють понаднормово задля того, аби забезпечити продовольчу безпеку нашої області», – зазначив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

За його словами, наразі в області зібрано майже 650 тонн пшениці, 800 тонн ячменю та 140 тонн гороху. Переважна більшість фермерських господарств регіону займається вирощуванням озимої пшениці, ячменю, ріпаку, соняшнику та гороху. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Урожай під обстрілами: Херсонщина поки не здатна годувати країну овочами й фруктами

Підприємства страждають як і від російських військових, які зокрема скидають вибухівки на поля, так і пекучого сонця, яке також нищить врожай.

Так, голова ФГ «Мега» Ганна Пашнюк говорить, що цьогорічний врожай гороху в Давидовому Броді згорів на сонці.

«Пшеницю ще не косили, то будемо дивитися», – додає пані Ганна. Загалом за її словами, вони посіяли 240 га пшениці та 350 га соняшника. 

У Високопіллі цьогоріч очікують на врожай пшениці, проса та соняшника, а також паралельно ліквідують наслідки російських обстрілів по підприємству, про це розповів заступник ФГ «Олена» Володимир Заєць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині горить врожай: росіяни скидають на поля вибухівку

Як зазначив Олександр Прокудін спільно з Мінагрополітики та міжнародними партнерами триває робота над забезпеченням потреб аграріїв:

«Вже передали зерносховища для зберігання зібраного врожаю. Це дуже потужна підтримка, адже окупанти знищили ангари, склади та елеватори»

Також на Херсонщині реалізується нова програма підтримки аграріїв, що передбачає окрему субсидію в розмірі 8 тисяч грн на 1 гектар для фермерів із деокупованих територій. За словами Прокудіна, майже 250 сільгоспвиробників вже подали заявки на участь.

Фото ілюстративне, Марiя Бабенко

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів