Російська окупаційна влада вже вдруге за місяць оголошує канікули в школах

Російська окупаційна влада вже вдруге за місяць оголошує канікули в школах

Автор: Євген Веселов 06 Октября 2022 13:10

Влітку 2022 року впровадження окупаційною владою власного освітнього простору було першочерговою задачею. Відкриття шкіл під російським прапором мало би дуже великий пропагандистський ефект. По-перше, це показало б, що під російською владою життя повертається до мирного русла, херсонці довіряють Російській Федерації і віддають своїх дітей в їхні школи. По-друге, окупанти отримали би потужний інформаційний канал для своєї великоросійської українофобської пропаганди.

Але ключова фраза - «могли б». Українські педагоги у своїй більшості не погодилися на співпрацю з російською окупаційної адміністрацією, і ця так звана «освіта» від росіян потерпіла фіаско. Окупанти змогли відкрити лише малий процент шкіл від довоєнної їхньої кількості в Херсоні та області.

Натомість українська влада разом із територіальними громадами відновили в режимі онлайн роботу 143 шкіл, в яких зараз навчаються 59 тисяч дітей з Херсонщини, а це десь 65% дітей шкільного віку, які зареєстровані в нашій області. Навчаються онлайн діти, які знаходяться в окупації і які виїхали на підконтрольну уряду територію України чи за кордон.

Також в окупантів гостро відчувається брак викладачів, не допомагають навіть десанти вчителів-штрейкбрехерів із самої Росії та Криму. Вочевидь, їм не надає оптимізму перспектива навіть за великі гроші потрапити в полон українського війська в якості військових злочинців, як це відбулося з їхніми колегами з Харківської області. Тоді, у ході вересневого контрнаступу наших військ, російська армія, яка «своіх нє бросаєт», залишила під час втечі російських учителів, і вони потрапили в полон ЗСУ з усіма наслідками.

Скоріш за все, саме ці причини – початкова катастрофічна нестача вчителів-колоборантів і штрейкбрехерів, – а також успіхи українського війська змушують російську окупаційну владу вже вдруге «оголошувати» канікули.

Уперше окупанти оголосили канікули в навчальних закладах на окупованих територіях Херсонщини з 22 по 28 вересня, поки тривали псевдореферендуми.

5 жовтня стало відомо, що загарбники знову оголосили канікули в місті Херсоні та в Білозерському, Бериславському, Каховському, Снігурівському "муніципальних округах", а також у Новокаховському "міському окрузі" для школярів загальноосвітніх навчальних закладів та учнів середніх професійних освітніх закладів.

Причиною оголошення такої перерви в навчанні є начебто «численні прохання та побажання батьків», але ж ми знаємо, що це не так. Справжньою причиною є страх перед ЗСУ, які поступово визволяють окуповані території, і потрапляння в полон українського війська.

На жаль, при цьому окупаційна влада бере в заручники українських дітей, адже російська окупаційна адміністрація вже повідомила, що школярів будуть вивозити в Крим для «оздоровлення». Є побоювання, що мова може йти про утримання дітей, щоб тиснути на батьків. Наприклад, змушувати брати російські паспорти чи йти до «добровольчих батальйонів». Така ціна російської «освіти».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів