Росія відхрестилася від своїх учителів, які були затримані ЗСУ на Харківщині

Росія відхрестилася від своїх учителів, які були затримані ЗСУ на Харківщині

Автор: Євген Веселов 13 Сентября 2022 11:46

Звільнення Харківщини та півдня України супроводжується затриманнями українською стороною місцевих зрадників та російських гастролерів, які їхали на поневолені території заробляти гроші. Зокрема, затримують російських учителів, які їхали «налагоджувати» навчальний процес за російською програмою освіти. Їх судитимуть за скоєння воєнного злочину.

Про це заявила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону.

«Вони скоїли злочин проти нашої держави. Ми багато разів попереджали російських громадян, які погодилися приїхати на територію України та здійснювати тут заборонену законом діяльність. Міру покарання їм визначить суд. Як полонених їх ніхто не розглядатиме, бо вони не комбатанти. Женевські конвенції не передбачають обмінів невійськовополонених», – сказала Верещук.

Вона вказала, що затриманим на деокупованих територіях російським учителям загрожує кримінальна відповідальність згідно зі статтею 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання від 8 до 12 років позбавлення волі.

Натомість росіяни у звичній для них манері спочатку взагалі відхрестилися від того, що, наприклад, на Харківщині працювали російські вчителі, зазначивши в повідомленні пропагандистського каналу: «Российские учителя не работали на освобождённой части Харьковской области, о судьбе педагогов, которые были готовы преподавать по новой методике и сотрудничали с Россией, неизвестно, сообщили власти региона».

Через декілька годин "Минпросвещения" Росії заявило: «Поручено завести уголовное дело по факту задержания украинскими военными учителей, преподававших по российским программам в Харьковской области».

А через годину все на тому ж пропагандистському каналі повідомили: «Все российские учителя, которые ранее отправились преподавать на освобожденные территории, сейчас находятся там, где ситуацию контролируют российские военные и военные Донецкой и Луганской народных республик. Заявления о том, что они привлечены к ответственности в Харьковской области и им грозит тюремный срок, не соответствуют действительности».

У цьому традиційному плутанні у показах цікаве те, що жодної відповідальності за долі людей, які зголосилися їхати працювати в загарбані українські школи, влада Росії не несе. Вона діє за старою схемою, заперечуючи взагалі факт наявності російських учителів в Україні: «Их там нет» - саме так вони говорили у 2014 році про «зелених человечиков» під час окупації Криму.

Сподіваємося, російські гастробайтери – лікарі, вчителі – отримали чіткий сигнал, що треба тікати з тимчасово окупованих територій. Цей сигнал 12 вересня підсилив і херсонський рух опору, який передав вибухове «вітання» псевдоректорці захопленого Херсонського державного університету Тетяні Томіліній.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів