Росіяни активно взялися за мілітаризацію дітей на тимчасово окупованій Херсонщині
Фото ілюстративне

Росіяни активно взялися за мілітаризацію дітей на тимчасово окупованій Херсонщині

Автор: Марина Поліщук 06 Февр. 2023 13:40

У навчальних закладах тимчасово окупованої Херсонщини росіяни активно пропагують серед школярів старших класів перспективи військової служби в лавах армії РФ. Мілітаризацією українських дітей планують займатися і псевдогромадські рухи на кшталт комсомолу.

Нагадаємо, у підконтрольному росіянам Генічеську набирає обертів діяльність російського мілітарного руху «Юнармія». Нещодавно пропагандистський телеканал «Таврія» розповів про екскурсію, яку для місцевих школярів провів у Генічеському краєзнавчому музеї скандально відомий колаборант з Херсона Ігор Телегін. Зараз він займається «патріотичним вихованням» школярів Генічеська.

Метастази російської пропаганди розповзаються і далеко за межі Генічеська. Так, у Скадовському районі на заняттях з допризовної підготовки юнаків проводиться агітація учнів 10-11 класів щодо вступу на військову службу, повідомляє Центр національного спротиву Головного управління розвідки Міноборони України.

Крім того, у школах Скадовського та Генічеського районів окупаційна адміністрація анонсувала створення кадетських класів. Таким чином юнаків віком від 15 років змусять поглиблено вивчати військову справу. Окупанти пропагують, що юнаки, які мають відповідну підготовку, зможуть обіймати первинні керівні (сержантські) посади в разі призову на військову службу.

Також Центр нацспротиву повідомляє про розповсюдження на окупованих територіях мережі псевдогромадських рухів. Одним із таких є російська організація ДОСААФ (добровільне товариство сприяння армії авіації та флоту), яка бере початок ще з радянських часів. Наприкінці січня кримський гауляйтер Аксьонов зустрічався з очільником «ДОСААФ Криму» Поповим, щоб обговорити активізацію діяльності цієї застарілої структури, окрім Криму, ще й на територіях Запорізької та Херсонської області.

«За допомогою ДОСААФ колаборанти планують мілітаризувати українських дітей. Кожна дитина, що піде до «російських шкіл», які створюються на окупованих територіях, буде піддана ідеологічній промивці мізків, що мають виховати манкуртів, які в майбутньому будуть готові воювати проти України», - зазначає Центр нацспротиву.

На окупованих територіях Росія розгортає діяльність й інших «громадських рухів» на кшталт «Волонтеры победы», «Волонтеры-медики», «МыВместе» тощо. Усі вони фінансуються напряму з федерального бюджету РФ та мають одну ціль – ідеологічну обробку місцевого населення.

Центр національного спротиву наголошує, що таким чином Кремль створює мережу пропагандистських осередків на зразок комсомолу. З їхньою допомогою Москва планує знищити самоідентифікацію цілого покоління українців, що згідно з міжнародним правом є актом геноциду.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів