Росія перешкоджає поверненню українських дітей, депортованих до держави-терориста

Росія перешкоджає поверненню українських дітей, депортованих до держави-терориста

Автор: Євген Веселов 30 Май 2023 13:59

30 травня російські пропагандистські ресурси повідомили, що «в Москве задержана гражданка Украины, приехавшая в Россию с целью вывоза детей-сирот из новых регионов за границу. По его словам, она приехала в Россию по заданию фонда "Save Ukraine", который работает с СБУ».

Поки офіційного підтвердження цієї інформації з боку керівництва фонду чи українських посадовців немає.

Натомість 30 травня в Києві відбулась конференція, на якій обговорили питання депортації українських дітей на підконтрольні рф території.

Учасниками заходу стали засновник мережі порятунку Save Ukraine Микола Кулеба і 17-річний Владислав Руденко, якого команда "Save Ukraine" нещодавно повернула з росії після тривалої депортації, з мамою Тетяною.

Микола Кулеба розповів журналістам про 20 дітей, яких повернули з російського полону під час 7-ї рятувальної місії. Одним з них був Владислав, який також поділився своєю історією перебування у ворожій країні та повернення в Україну.

Окупанти силоміць віддали юнака на навчання до військово-морської академії, де Влад неодноразово зазнавав жорстокого тиску та знущань через свою проукраїнську позицію. Дорога додому також була важкою, адже хлопцю довелося пережити принизливі допити ФСБ з проходженням детектора брехні та психологічними тортурами.

Історія Владислава – це чергове неспростовне підтвердження воєнних злочинів росії проти українських дітей. І місія Save Ukraine повернути кожну дитину додому, створити комфортні умови для їхньої реабілітації. А також задокументувати всі скоєні злочини й зробити все можливе, аби притягнути всіх винних до відповідальності перед міжнародним правосуддям.

Завдяки рятувальним операціям Save Ukraine 108 юних українців вже на Батьківщині.

«Робимо все можливе, аби якомога більше дітей повернулися додому. Якщо Вашу дитину примусово депортували на ворожу територію – дзвоніть на гарячу лінію Save Ukraine за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна або переходьте за посиланням до нашого чат-боту: 0 800 333 129», - йдеться на сайті фонду.

Перед українським контрнаступом з прилеглих до лінії розмежування населених пунктів на територію тимчасово окупованого Криму і в росію масово вивозять українських дітей. Про це зазначив виконавчий директор БО «Save Ukraine», уповноважений Президента України з прав дитини (2014 -2021 рр.) Микола Кулеба після пресконференції у Медіацентрі Україна — Укрінформ у коментарі кореспонденту агентства.

За його словами, декілька днів тому була оприлюднена інформація, що з тимчасово окупованого Бердянська так вивезли 660 українських дітей, яких перед цим зібрали з прилеглих населених пунктів.

“Наразі нам поки що невідомі локації, де знаходяться ці діти, але ми знаємо, що перед загрозою контрнаступу українських збройних сил зараз на територіях, наближених до лінії розмежування, постійно відбуваються так звані евакуації, а для нас це - депортації, коли дітей звозять, садять в автобуси і вивозять у невідомому напрямку”, - розповів він.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів