Росія виділяє 2,4 мільярда доларів на примусове переселення жителів окупованої Херсонщини?
Фото ілюстративне

Росія виділяє 2,4 мільярда доларів на примусове переселення жителів окупованої Херсонщини?

Автор: Марина Поліщук 12 Янв. 2023 09:00

Російський уряд виділив 175 мільярдів рублів для переселення 100 тисяч людей із тимчасово окупованої Херсонщини до Росії. Про це 6 січня повідомило американське видання Bloomberg з посиланням на розпорядження прем’єр-міністра РФ Михайла Мішустіна, яке потрапило до журналістів.

«Урядове розпорядження ... наказує додатково витратити 175 мільярдів рублів (2,4 мільярда доларів) на переселення 100 000 людей з Херсонської області до Росії. Вочевидь, у Кремлі визнають, що не мають надії повернути території цього українського регіону, які війська РФ залишили восени – через кілька тижнів після того, як незаконно анексували їх», – зокрема, йдеться у статті Bloomberg.

Гроші на переселення громадян України російська влада хоче зібрати з державних компаній та виробників добрив і вугілля, пише видання.

До речі, у залежності від коливання курсу валют, на переселення одного жителя тимчасово окупованої Херсонщини, згідно з планом РФ, має бути витрачено приблизно 24 тисячі доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Беріть найтепліші речі». Яке житло насправді відведене для вивезених до РФ жителів Херсонщини

Тим часом російські війська продовжують обстрілювати населені пункти лівобережної частини Херсонської області, прагнучи таким чином налаштувати місцевих жителів проти України. Та головна мета – спонукати українців до так званої добровільної «евакуації» на територію Росії.

ЩО КАЖЕ ВЛАДА

Про те, що російські окупанти готують черговий етап депортації українців із захопленої території Херсонської області до Росії, повідомила 11 січня  віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі загальнонаціонального телемарфону.

«Ми маємо розвідджерела, які підтверджують, що Росія справді намагається вчинити черговий акт геноциду, не буду навіть депортацією це називати, тому що примусове, насильницьке вивезення українських громадян є актом геноциду», - сказала вона.

За словами посадовиці, окупанти поспішають, бо розуміють, що деокупація українських територій відбудеться, та не вірять у те, що зможуть утримати Херсонську область. За її словами, українців вивозять у різні регіони РФ, зокрема Сибір та Далекий Схід. Підтверджено розселення депортованих у 57 регіонах.

Водночас Верещук наголосила, що окупанти перекрили будь-які канали для виїзду українців на підконтрольну Україні територію.

Голова Херсонської облради Олександр Самойленко просить населення лівобережної Херсонщини не приймати пропозиції окупантів про виїзд у Росію.

«Деякі люди, які пристали на пропозицію окупантів, опинилися в районах Крайньої Півночі, на територіях не дуже розвинених і придатних для проживання людей. Російська влада не пропонує українцям проживання в комфортних містах. Тим паче їхня ціль – деукраїнізувати цю землю», – сказав Самойленко в коментарі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

Мер окупованих Олешок Євген Рищук розповів виданню, що окупаційна влада наразі не проводить масову «евакуацію» жителів громади до РФ.

«Але є інформація, що людей, які зголошуються їхати, вивозять у віддалені регіони Росії», – додав він.

На думку Рищука, виділені на так зване переселення херсонців гроші можуть бути розграбовані російськими чиновниками.

«Перед тим, як зробити щось добре для «переселенців», треба було зробити щось добре для населення Росії. Ми не бачимо, щоб там люди жили, як у Європі. В Європі пенсіонери їдуть на відпочинок, а в Росії вони їдуть на цвинтар. Це по-перше. А по-друге, не треба забувати, що Росія – це держава, в якій зашкалює корупція, і наші «переселенці» є просто приводом виділити зайві кошти та їх роздерибанити», – висловив думку мер Олешок.

Мер Скадовська Олександр Яковлєв теж каже про відсутність масової «евакуації» в місті.

«Немає ні евакуації, ні якогось організованого виїзду окупаційної влади або жителів», – сказав він і додав, що пропозиції жителям Скадовська переїхати в Крим чи РФ надходять, але переміщення людей не є масовим.

ЩО КАЖУТЬ ЛЮДИ

Видання «Новини Приазов’я» поспілкувалося також із жителями Херсона, чиї родичі живуть на окупованій частині області. Що вони знають про «евакуацію» та обстріли.

Аліна: «На лівому березі в окупації перебуває моя мама. Вона – у Голій Пристані. Я сама просиділа з дитиною в окупації, і були з їхньої сторони пропозиції щодо евакуації. Мені з дитиною дозволили виїхати в Херсон. Тільки зараз вони вивозять до Голої Пристані, самі евакуюють. У мене подруга через них евакуювалася – зараз перебуває в Краснодарі».

Світлана: «У Горностаївці була комендантська година, не дозволяли на вулицю виходити. З п’ятої години людина не могла вийти надвір. А у них – пічне опалення. Бабуся розповідала, що чоловік вийшов по дрова, двічі вистрілили в небо, а третій раз – в нього. Вбили, коротко кажучи».

Ганна: «У мене там, в окупації, мій похресник. І в Генічеську – наші батьки. Теж чула, що примусово переселяють, не запитують. Не знаю, наскільки це правда. Читала, чула. На жаль, зв’язку з родичами немає». 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: