Підвищення пенсій: для яких категорій пенсіонерів виплати зростуть уже влітку
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Підвищення пенсій: для яких категорій пенсіонерів виплати зростуть уже влітку

Автор: Марина Поліщук 18 Май 2023 17:50

Незважаючи на воєнний стан, в Україні не відмовилися від запланованого підвищення пенсій у 2023 році. Влітку підвищені пенсії отримають кілька категорій українців. Хто саме претендує на збільшення розміру виплати?

У бюджеті України витрати на оборону посідають перше місце, витрати на пенсії – друге. У цьому році 1 квітня вже провели перший перерахунок пенсії. Наступне підвищення очікується влітку.

У червні – виплати за квітень

Що стосується червневого перерахунку, то тут йдеться про те, що саме у червні будуть виплачені пенсії заднім числом працюючим пенсіонерам, яким перерахунок провели з 1 квітня. Про це в ефірі телемарафону заявила Олена Охріменко, директорка Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг ПФУ.

«Перерахунок працюючим пенсіонерам пенсій зроблено з 1 квітня, як це і передбачено законодавством. Проте проіндексовані виплати вони зможуть отримати лише у червні, разом із доплатою за квітень та травень», – сказала Охріменко.

У цьому випадку йдеться про пенсіонерів, які продовжують працювати після виходу на пенсію. Отже, ця група пенсіонерів доплати, які мали отримати з 1 квітня, отримають у червні заднім числом. Причина – у термінах подання звітності. За словами Олени Охріменко, звітна інформація за перший квартал 2023 року надійде до органів Пенсійного фонду вже у другій половині травня.

Кому підвищать пенсії в липні

У липні цього року буде проведено черговий перерахунок пенсій для окремих категорій пенсіонерів:

- державних службовців,
- науковців,
- працівників органів місцевого самоврядування.

Загалом підвищення пенсій у липні буде проіндексовано для майже 300 тисяч представників зазначених професій.

Пенсії для цієї категорії мають збільшитися на 19,7%. Але сума підвищення в грошовому еквіваленті для кожного з них буде різною. Підвищення пенсії залежить від рівня початкової суми: чим вища пенсія, то більшим буде підвищення. Тому державні службовці та вчені отримають різну кінцеву суму після індексації.

Нещодавно міністерка соціальної політики Оксана Жолнович пояснила, що у поточному році планується проведення великої індексації пенсій. Адже в Україні є люди, які отримували пенсію під час СРСР, і реальний розмір їхніх пенсій був низьким, проте держава «дотягувала» суму до мінімального розміру пенсії. Через це деякі пенсіонери не отримували перерахування чи індексації за розрахунковою формулою.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

«Шериф» Старої Збур’ївки: «Окупанти оголосили мене терористом номер два та влаштували справжнє полювання»

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)