Острови Херсонщини змінюють колір: військовий експерт заінтригував новиною

Острови Херсонщини змінюють колір: військовий експерт заінтригував новиною

Автор: Марина Поліщук 08 Май 2024 11:45

Наприкінці квітня стало відомо, що Сили оборони України взяли під свій контроль острів Нестрига, розташований практично в гирлі Дніпра на правому березі Херсонщини. Довгий час він був сірою зоною. Та схоже, не лише щодо цього острова є гарні новини…

Військову ситуацію на Херсонському напрямку станом на початок травня проаналізував Олександр Коваленко – військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» та провідний експерт Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука.

У своєму телеграм-каналі він пише, що, намагаючись відновити контроль над Кринками, російські окупанти втрачають острови на Дніпрі. Ймовірно, ідеться не лише про острів Нестрига.

«Нещодавно Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський вже повідомляв про повернення контролю над островом Нестрига. Але є нюанс. Про хороші новини варто повідомляти опісля, перечекавши якийсь час. У свою чергу, російські окупаційні війська, намагаючись перетасовувати своїх шісток по лівому березі, зважаючи на розширення неконтрольованих зон, втратили контроль ще над одним водно-твердотілим об'єктом.

Спеціально для вас, дорогі друзі, карта дніпровських островів. Що називається – обирайте, який саме той! Далі буде!» - написав Коваленко та опублікував карту (див. головну світлину).

Нагадаємо, раніше начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук повідомляв, що Нестрига є останнім у групі невеличких островів, за яким далі йде гирло річки. Фактично це берег правобережжя. Насправді такі острови здебільшого болотисті, і ворог зазвичай використовує їх, щоб наблизитися до наших позицій. За словами Плетенчука, певний час Нестрига вважався сірою зоною.

Після втрати острова окупанти почали посилено штурмувати його, при цьому почастішали випадки скидання керованих авіабомб у напрямку Нестриги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Удари керованими авіабомбами по Херсонщині знову перетворюються на системні

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів