Онук інженера, який будував Антонівський міст, створив фільм про порятунок дідуся і бабусі із затоплених Олешків (відео)

Онук інженера, який будував Антонівський міст, створив фільм про порятунок дідуся і бабусі із затоплених Олешків (відео)

Автор: Дарина Лапіна 27 Июня 2024 13:15

Нещодавно на українському телебаченні відбулася прем’єра документального фільму «Врятуй», який через історію однієї сім’ї розповідає про трагедію, що сталась після російського теракту на Каховській ГЕС.

Як сказано в описі стрічки, в основу проєкту «Врятуй» лягла історія Опанаса Опанасовича Дерменжі, відомого українського інженера, на рахунку якого тисячі архітектурних споруд південного регіону України. Саме він відповідав за будівництво Антонівського мосту та був головним інженером проєкту.

Опанас Опанасович та його дружина Марія Георгіївна залишались в своєму будинку в Олешках, коли росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС. Подружжя не встигло евакуюватися та опинилось у водяній пастці – з одного боку росіяни, з іншого – річка, яка розмиває дороги і наповнює водою будинки. Сюжет стрічки будується навкруги спроби онука Опанаса Опанасовича та Марії Георгіївни – молодого режисера Сергія Зейналова, врятувати своїх дідуся та бабусю. Фільм «Врятуй» - це розповідь режисера про його намагання вивезти рідних з окупації.

Опанас Дерменжі та його дружина Марія

Останні роки Сергій Зейналов проживав в столиці. У Херсон він поїхав відразу після підриву греблі Каховської ГЕС разом із режисером Максимом Хотіленком, якому належить ідея фільму «Врятуй», розповідає «Детектор медіа». 

Окрім подій, які Зейналов зафільмував під час поїздки до Херсона, «Врятуй» містить багато кадрів із його сімейного архіву, відео порятунку жителів Херсонщини з YouTube, а також інтерв’ю з волонтерами, військовими та місцевими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через рік після теракту Острів знову квітне: історія жительки Херсона про пережиту велику воду (фото, відео)

Сергій Зейналов

Прем’єра стрічки відбулася на телеканалі «2+2», 6 червня – до річниці трагедії, що сталась після підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС. Зараз фільм у загальному доступі на YouTube-каналі «ТСН»:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джаз, бокс і література: в Одесі розпочали знімати біографічний фільм, присвячений Олександру Довженку

Фото: 2+2, відео: YouTube-канал «ТСН».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів