У Каховці російські окупанти вирішили закрити останню лікарню

У Каховці російські окупанти вирішили закрити останню лікарню

Автор: Марина Поліщук 15 Янв. 2023 09:25

Російські окупанти хочуть закрити лікарню в місті Каховка. При тому що інших робочих медзакладів тут більше немає, а найближча лікарня тепер буде в Генічеську.

«З'явилося розпорядження окупаційної адміністрації до кінця тижня евакуювати всіх хворих. Тих, хто перебуває на лікуванні в лікарні, лежачих та маломобільних громадян, які бажають, до Генічеська та Новотроїцького», - повідомила 12 січня міська територіальна громада Каховки на своїй сторінці в соцмережі.

Після цієї «евакуації» окупанти планують закрити лікарню та розпустити персонал, який залишається в місті. У результаті найближча робоча лікарня перебуватиме за 125 кілометрів від Каховки – у Генічеську.

«Так наших каховчан звільняють від медичної допомоги. Ситуація в громаді дуже напружена та небезпечна», - додали в адміністрації.

У коментарі «Суспільному» Каховський міський голова Віталій Немерець повідомив, що окупанти вимагають провести так звану «евакуацію» з лікарні, проте куди саме вивезуть хворих — невідомо.

«Начебто, хотіли вивезти в Новотроїцьке. Але зараз призупинили примусову евакуацію. Лікарня поки працює. Окупанти хотіли вивезти всіх, хто знаходився в лікарні: лікарів, хворих та медичну техніку й ліки», — каже Немерець.

Також за словами міського голови, з Новокаховської лікарні військові РФ та місцеві колаборанти те саме вже зробили ще до Нового року.

«Військові РФ хочуть залишити Лівобережжя та ті населені пункти, які знаходяться біля Дніпра, без медицини. Адже наша лікарня обслуговувала місцевих жителів від Лепетихи до Олешок», — сказав Віталій Немерець.

Тим часом в окупованому Новотроїцькому військові РФ з лікарні зробили госпіталь для поранених. Цивільних хворих примусово «виписали». Про це Генштаб ЗСУ повідомляв ще напередодні Нового року.

«У Новотроїцькому, що на Херсонщині, російські загарбники переоблаштували місцеву лікарню для лікування своїх поранених. Хворі місцеві жителі були примусово “виписані”. У цьому населеному пункті окупанти посилили контррозвідувальні заходи. Все це свідчить про значні втрати ворога», - йшлося, зокрема в повідомленні Генштабу.

Через нестачу медичного персоналу до Новотроїцької центральної районної лікарні прибули військові медики збройних сил РФ, повідомили також у Генштабі. Станом на 12 січня в лікарні, облаштованій під військовий шпиталь, перебували до 160 поранених окупантів.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів