Окупанти планують депортувати до 30 тисяч жителів Херсонщини, зокрема й дітей
Фото ілюстративне

Окупанти планують депортувати до 30 тисяч жителів Херсонщини, зокрема й дітей

Автор: Марина Поліщук 09 Октября 2022 16:10

Кілька днів тому окупаційна влада Херсонщини раптом оголосила канікули в школах, здебільшого розташованих в населених пунктах на правому березі Дніпра. У відповідному «наказі» окремим пунктом іде мова про те, що школярів будуть вивозити в Крим для «оздоровлення».

Як уже повідомляла Гривна.UA, існує побоювання, що мова може йти про утримання дітей, щоб тиснути на батьків. Наприклад, змушувати брати російські паспорти чи йти до «добровольчих батальйонів».

Пізніше стало відомо, що вивозити з Херсонщини окупанти планують не тільки дітей, а й літніх людей. Як заявив 8 жовтня колаборант Кирило Стремоусов, так звана влада має намір відправити старих, дітей та їхніх батьків на відпочинок на декілька днів не лише в Крим, а й до Ростовської області та Краснодарського краю.

Про вивезення людей з Херсонщини заговорив і гауляйтер Володимир Сальдо. Він заявив, буцімто йому «вже почали дзвонити губернатори з Краснодарського краю, Ставропольского, які готові прийняти дітей з наших регіонів».

«До 10 тисяч кожна область та край готові прийняти... Абсолютно всі, хто хоче, може приїхати», - заявив Сальдо. Херсонців окупанти, за їхніми словами, збираються розміщувати в санаторіях і базах відпочинку.

Як повідомляє Асоціація реінтеграції Криму, у рамках цього злочинного наміру окупанти влаштували шоу з «візитом» херсонського колаборанта Володимира Сальдо до окупованої Євпаторії. У санаторії цього міста окупанти раніше з пропагандистською метою вже вивезли групу херсонських дітей. Примітно, що самі ці діти під час зйомки окупантами відповідного ролика зажадали в колаборанта лише одного – возз’єднати їх із власними сім’ями.

Отже, треба розуміти, що мова не йде ні про який відпочинок – окупанти збираються депортувати частину жителів тимчасово окупованої Херсонської області, поки Збройні сили України не звільнили регіон остаточно. Особливо це стосується дітей.

Загалом до країни-агресорки планують переправити до 30 тисяч жителів Херсонщини, каже перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

«Дітей, яких окупаційна влада вивозить з Херсонщини нібито на оздоровлення до РФ, орки можуть потім не повернути, посилаючись на небезпечні умови проживання.

В умовах коли кожен день збільшується площа звільнених територій, це цілком реалістичний сценарій. Наразі окупантами озвучено плани вивезти до 30000 мешканців області, включаючи дітей», - повідомив він.

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Росія примусово депортувала понад 1,6 млн українців. У багатьох із них забрали документи.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів