Оголошено вирок пенсіонеру з Херсона, який допомагав окупантам на Миколаївщині

Оголошено вирок пенсіонеру з Херсона, який допомагав окупантам на Миколаївщині

Автор: Марина Поліщук 09 Июля 2024 13:00

Снігурівський райсуд Миколаївської області оголосив вирок жителю Херсона – його визнано винним у пособництві окупантам. Чоловіку призначено покарання у вигляді 9 років ув’язнення.  

Ім’я засудженого – Григорій Драгуненко. Його історію «Гривна» вже розповідала. Чоловіка було затримано в липні 2023 року.

Згідно із текстом вироку від 5 липня, під час окупації пенсіонер жив у селі Новокиївка Шевченківської громади Миколаївської області. Він налагодив дружні стосунки з російськими військовими з особистих мотивів: щоб без перешкод проїжджати блокпости, вести підприємницьку діяльність тощо.

Влітку 2022 року окупанти зіштовхнулися з проблемою нестачі води в Новокиївці. В одному з дворів вони знайшли колодязь, обладнаний водяним насосом, і вирішили користуватися ним. Однак декілька місцевих жителів демонтували й заховали насос. Окупанти вирішили розшукати чоловіків та покарати. За допомогою вони звернулися до Драгуненка.

Той не лише показав, де живуть жертви (в окупантів був список прізвищ селян), а й сприяв їхньому затриманню. Відомо, що 7 цивільних чоловіків росіяни вивезли за село – били, погрожували смертю, імітували розстріл кількох з них. За версією обвинувачення, Драгуненко теж був там і спостерігав, як окупанти катували його односельців.

Під час судового засідання пенсіонер не визнав свою вину. Він розповів, що проживав у Херсоні, а під час окупації возив у Новокиївку хліб. Із травня часто приїжджав у село, бо тримає там ставок. За його словами, свою допомогу окупантам не пропонував – вони самі викрали його разом з машиною, жорстоко побили й змушували їздити по селу.

Попри це, суд вважає, що вина чоловіка повністю підтверджується доказами та розповідями свідків.

Суд визнав Драгуненка винним у пособництві ворогу в порушенні законів і звичаїв війни – зокрема, у катуванні потерпілих шляхом заподіяння фізичних (побої, тілесні ушкодження) та психологічних (погроза вбивством) страждань.

Серед обставин, що пом’якшують покарання, суд визнав те, що Драгуненко допомагав правоохоронцям встановити особи російських військових, які катували цивільних у Новокиївці.

ЧИТАТЕ ТАКОЖ: Один злочин – різні вироки: дві жительки Херсонщини сядуть за ґрати за участь у псевдореферендумі

Фото із зали суду: Анастасія Зубова/sudreporter.org

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів