Офіційно: чотирилапі спецпризначенці мають право виходу на пенсію та довічне утримання

Нещодавно мережу підірвала новина про те, що собаки, які служать у прикордонній службі України, отримали захисну амуніцію. Кінологам одного із загонів Держприкордонслужби волонтери передали комплекти амуніції для чотирилапих спецпризначенців. У комплекти входять: бронежилети, захисні окуляри та взуття, навушники, медичні набори з ліками, повідомила пресслужба ДПСУ.

Тепер виконувати бойові завдання службовим собакам стане безпечніше, адже така екіпіровка не заважатиме рухатися та захищатиме чотирилапих від травмувань.

«Десь зараз у кутку плачуть орки, в яких амуніція гірша, ніж у наших собак», – приблизно так відреагували українці на новину, намилувавшись світлинами цього чотирилапого красеня-спецпризначенця.

А відтепер у прикордонних собак-спецпризначенців з’явилися ще й офіційні права, затверджені новими нормами кінологічного забезпечення ДПСУ.

Як повідомляє пресслужба ДПСУ, у затвердженій у вересні Інструкції з організації кінологічного забезпечення в Держприкордонслужбі України осучаснили використання службових собак і вирішити питання, які раніше не були врегульовані.

Зокрема, нормативно закріпили такий вид собак в ДПСУ, як розшуково-штурмові. Щоправда, їх підготовку прикордонники почали здійснювати дещо раніше, а нині такі собаки-спецпризначенці вже проходять службу в спецпідрозділі прикордонників «Дозор».

Розшуково-штурмових собак готують для силової боротьби з особами, що підозрюються в учиненні кримінального чи адміністративного правопорушення, а також для їхнього пошуку та переслідування. Завдання цих чотирилапих штурмовиків – атакувати злочинців у будь-яких умовах і на будь-якій місцевості. Вони не бояться ані пострілів, ані вибухів і є незамінними помічниками під час затримання небезпечних злочинців.

Також у прикордонників є:

–  розшукові собаки прикордонної служби (використовуються для охорони кордону поза пунктами пропуску),

– розшукові собаки прикордонного контролю (несуть службу в пунктах пропуску),

– спеціальні собаки (навчені розшукувати наркотики, вибухівку та зброю),

– мінно-розшукові, вартові, стройові, племінні собаки.

Загалом на службі у прикордонників України перебуває близько 1600 собак 26 різних порід.

Інспектору-кінологу дозволяється утримувати закріпленого за ним службового собаку за місцем свого проживання. Він зобов’язаний проводити щоденний огляд, вигулювання вихованця, годування, чищення, купання, захист від комах та підтриманням його готовності до використання за призначенням.

Також Інструкцію доповнено нормою, яка визначає, що службові собаки, яких списують за віком або за станом здоров’я, можуть передаватися на догляд та пожиттєве утримання інспектору-кінологу та фізичним або юридичним особам за їхньою згодою.

На «пенсію» чотирилапі спецпризначенці можуть виходити після досягнення 8-річного віку. Але їх можуть використовувати й далі, якщо вони не втрачають службових якостей.

Пов'язані записи

Не виїжджають, бо доглядають майже 60 покинутих тварин: історія родини з прифронтового Оріхова

Оріхів Запорізької області, що потерпає від російських обстрілів, майже спорожнів. Більшість жителів покинули свої домівки, рятуючись від постійної небезпеки. Нині прифронтовий Оріхів готується до чергової зими в умовах війни. З…

День 1015. 4 грудня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Залишається високий рівень загрози у 12 з 17 деокупованих громад Херсонщини, що входять до так званої “червоної зони”. Це Херсонська, Білозерська, Станіславська, Чорнобаївська, Дар’ївська, Тягинська, Бериславська, Новорайська, Милівська, Новоолександрівська, Новокаховська…