Новини для ВПО й не тільки: яких змін чекати українцям від 1 вересня?

Новини для ВПО й не тільки: яких змін чекати українцям від 1 вересня?

Автор: Марина Поліщук 01 Вересня 2023 08:00

Із 1 вересня на нас чекатиме не надто багато змін, вони не будуть глобальними й стосуватимуться деяких категорій українців.

ВПО: КОГО МОЖУТЬ ЛИШИТИ ВИПЛАТ

Як розповідала «Гривна», від 1 вересня набудуть чинності нові норми урядової постанови, ухваленої 11 липня цього року, які регулюють механізм виплат на проживання для ВПО. 

Нагадаємо, кого з переселенців можуть позбавити щомісячної допомоги від держави. Так, право на виплати втрачають ті, хто після набуття чинності постанови:

- придбав транспортний засіб, вік якого менше 5 років (окрім автомобілів, куплених волонтерами для потреб оборони України);

- купив на суму понад 100 тис. грн квартиру, будинок чи земельну ділянку (окрім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);

- має на депозитному рахунку в банку понад 100 тис. грн;

- придбав іноземну валюту, а також банківські метали на суму понад 100 тис. грн (окрім коштів, отриманих від благодійних організацій, валюти, придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг);

- має у власності житло, розташоване на територіях, де не відбуваються бойові дії та які не є тимчасово окупованими (якщо воно має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї).

У Міністерстві соціальної політики наголосили, що в разі незгоди людина може оскаржити рішення про припинення виплат. Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам проводять 15 і 28 числа щомісяця.

НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК

З 1 вересня стартує новий навчальний рік, який триватиме до 28 червня 2024 року. Нагадаємо, що 28 липня Кабмін затвердив тривалість 2023/2024 навчального року саме в межах зазначених дат.

Осінні канікули заплановані з 23 до 29 жовтня; зимові – з 23 грудня до 7 січня 2024 року; весняні – з 25 по 31 березня. Літні канікули – з 29 червня по 31 серпня 2024 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лише у 5 школах Херсонщини планують запустити змішане навчання

Освітній процес цього навчального року відбуватиметься в трьох форматах: очному, дистанційному та змішаному. Все залежить від ситуації з безпекою в регіонах, наявності укриттів у навчальних закладах.

НОВИЙ ЦЕРКОВНИЙ КАЛЕНДАР

Від 1 вересня Православна церква України переходить на новий календар. Тож віряни ПЦУ відзначатимуть свята за новими датами, згідно з новоюліанським календарем.

Нагадаємо, що більшість релігійних свят будуть зміщені на 13 днів. Наприклад, святкування Різдва припадатиме на 25 грудня замість 7 січня; Покрова Пресвятої Богородиці – на 1 жовтня замість 14 числа; день Святого Миколая Чудотворця – на 6 грудня замість 19-го. При цьому Великдень та Трійцю святкуватимемо по-старому, тобто церковники вираховуватимуть дати вручну, як і раніше.

ЗАВЕРШЕННЯ ОБМІНУ МОНЕТ

30 вересня 2023 року закінчується термін обміну розмінних монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, які вже перестали бути платіжними засобами. Про це ще минулого року повідомила пресслужба Нацбанку України, пояснивши своє рішення продовженням дії воєнного стану. Адже через війну значна частина українців перебуває за межами свого постійного місця проживання, а тому процес обміну монет уповільнився в декілька разів.

Отже, обміняти монети дрібних номіналів можна безкоштовно й без обмежень на монети та банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, у сумах, кратних 10 копійкам, у підрозділах НБУ та в низці відділень уповноважених банків («Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзен Банк», «ПУМБ») до 30 вересня 2023 року включно.

У Нацбанку наголошують: досвід інших країн світу свідчить, що найбільші обсяги вилучення монет припадають на останні два місяці до закінчення терміну обміну.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів