Незаконно вивіз до Криму понад 50 жінок: ексдиректор будинку-інтернату з Херсона отримав підозру

Незаконно вивіз до Криму понад 50 жінок: ексдиректор будинку-інтернату з Херсона отримав підозру

Автор: Ян Ярчук 28 Май 2024 11:00

Йдеться про Бориса Шутікова, колишнього директора Херсонського психоневрологічного будинку-інтернату, який перейшов на бік ворога. У жовтні 2022 року Шутіков організував незаконне вивезення 54 жінок, які перебували в інтернаті, до окупованого Криму. 

Про це з посиланням на підозру Нацполіції повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 69-річний Борис Шутіков, житель селища Дніпровське Білозерської селищної громади Херсонського району, в липні 2022 року добровільно пішов на співпрацю та погодився очолити незаконно створений окупантами «Херсонский психоневрологический дом-интернат». Варто зазначити, що на той час він був законним директором закладу.

Шутіков також закликав підлеглих переходити на бік ворога, обіцяючи високу зарплату в російських рублях. А також у вересні 2022 року він організував проведення в стінах закладу незаконного референдуму про «приєднання» Херсонської області до РФ.

А вже 21 жовтня 2022 року Шутіков організував незаконне вивезення 54 жінок-підопічних інтернату, 8 з яких були недієздатними, до окупованого Криму. Жінок вивозили двома автобусами в супроводі озброєних російських військових.

За скоєні злочини Шутікову заочно повідомили підозру в пособництві державі-агресору і порушенні законів та звичаїв війни – за ч. 1 ст. 111-2 і ч. 1 ст. 438 КК України. Йому загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 11.11.2022, Шутіков Б.І. залишив правобережну частину Херсонської області та переїхав до ТОТ України. На теперішній час перебування переміщених Шутіковим Б.І. підопічних КЗ ХОР «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат» досудовим розслідуванням не встановлено», – йдеться у повідомленні підозри.

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, Борис Шутіков раніше був членом бюро Херсонської міської і обласної організації партії «Батьківщина», в 2010 році обирався до Комишанської селищної ради. 

На посаді директора будинку-інтернату Шутіков неодноразово потрапляв у скандали. Зокрема, у 2016 році він отримав догану за численні порушення з використанням бюджетних коштів. Також як писала «Гривна» ще одну догану він отримав у 2019 році, підставою стала службова записка управління розвитку об’єктів спільної власності Херсонської облради. У ній йшлося, що будинок-інтернат придбав соки без проведення тендеру, як це вимагає закон.

Крім того, неодноразово порушувалося питання звільнення Шутікова, на підставі доган та виговорів, які він отримав, обіймаючи цю посаду. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати Херсонської облради перенесли розгляд питання звільнення директора будинку-інтернату

«Його постійно критикували за хронічну відсутність на робочому місці: Шутіков без кінця «пропадав» то в численних відпустках, то на безкінечних лікарняних. Через це він не являвся на засідання профільної депутатської комісії Херсонської облради, коли там розглядали питання діяльності будинку-інтернату. Не реагував Борис Шутіков і на виявлені факти порушення вимог протипожежної безпеки в установі», – пише Центр журналістських розслідувань.

Фото: Херсон онлайн

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів