На сьогодні в Україні продовжують свою діяльність релігійні організації, пов'язані з Росією. Зокрема, залишається чимала кількість церков УПЦ Московського патріархату. Багато таких і в південних регіонах країни.
Загалом 589 українських церков залишили Московський патріархат і перейшли до Православної церкви України від початку повномасштабного вторгнення, повідомляється в аналітичному дослідженні Опендатабот, здійсненому на основі даних Реєстру церков московського патріархату.
Найбільше релігійних установ змінили свій патріархат на Київщині (138), Хмельниччині (125) та Вінниччині (67).
Південь країни в цьому, на жаль, пасе задніх. Так, на Одещині лише одна церква перейшла до ПЦУ. На Миколаївщині таких дві. Найбільше – на Херсонщині: тут 4 церкви змінили патріархат, і це попри те, що більша частина регіону залишається в окупації.
При цьому в Україні продовжують працювати 8193 церкви УПЦ МП. 99% із них, незважаючи на вимоги закону, досі не показали приналежність до патріархату країни-агресора у своїй назві.
Найбільше церков, пов’язаних з країною-агресором, зафіксовано на Донеччині (683). Значна кількість релігійних установ УПЦ також залишилася на Вінниччині (534). До антирейтингу потрапили Дніпропетровщина (527) та знову Хмельниччина (506) релігійних установ.
Чимало таких церков і на півдні. Найбільше – в Одеській області, тут їх аж 415. Далі йде Херсонщина – 291 церква УПЦ МП, але це зрозуміло, бо знову ж таки більша частина регіону залишається в окупації. У Миколаївській області 193 церкви мають патріархат країни-агресора.
19 жовтня цього року Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт № 8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресором. До другого читання документ все ще готується.
Перед повномасштабним вторгненням РФ в Україні вступили в силу зміни до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Згідно з новими правилами, церкви та релігійні установи мали змінити свою назву в Єдиному державному реєстрі так, аби було зрозуміло, що організація належить до Московського патріархату.
Як повідомляла «Гривна», 25 грудня українці вперше офіційно відзначають Різдво за новим церковним новоюліанським календарем. Ми розповіли, коли тепер можна колядувати, щедрувати та засівати.
Тэги: