
12 лютого Верховна Рада проголосувала за встановлення Національного дня молитви, який відзначатиметься щорічно 24 лютого – у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. При цьому 16 лютого від 2022 року відзначається як День єднання. У чому ж різниця між цими днями та що думають херсонці.
Що вирішив парламент
Попри дискусію в суспільстві, народні депутати проголосували за постанову, якою запровадили ще один пам’ятний день.
Передбачається, що 24 лютого парламент проведе спеціальне засідання, яке розпочинатиметься виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний».
Кабінету Міністрів доручено протягом 3 місяців розробити та затвердити комплексний план заходів для відзначення цього дня на державному рівні, залучивши до процесу представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.
Обласним та Київській міській державним адміністраціям рекомендовано забезпечити організацію відповідних заходів на місцевому рівні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінилося повсякденне життя херсонців за час великої війни: результати соціологічного дослідження
Звичайно, що встановлення Національного дня молитви має на меті об’єднати українців у спільній духовній рефлексії та молитві за мир, захисників країни та її майбутнє. Однак у соцмережах з цього приводу висловлюються по-різному.
Що кажуть херсонці
«Ну який день молитви? Богословська сторона: три ступені молитви – молитва прохання, далі вище – молитва подяки та найвищий ступінь – молитва прославлення. 24 лютого… яка молитва? Це інший контекст. А для тих, хто не молиться? Це мав би бути універсальний день. Щось не те, якась дурня», – вважає Олександр.
***
«Про єдиний день молитви. Краще все-таки єдиний день з навчання домедичної допомоги. А загалом є багато проблем важливіших», – каже Ірина.
***
«Я не релігійна людина. Для мене 24 лютого – день, коли повністю змінилося життя: моє, кожного. Цей день більше, ніж про духовність та молитви. Це історичний, трагічний момент для українців», – написала Валерія.
***
«На мій погляд, це придумують, щоб затерти спогади й асоціації в людей про 24 лютого як початок війни. Тому що одразу постає багато питань до влади щодо останніх місяців напередодні, так і перших днів», – зазначила Анна.
***
«16 лютого – День єднання, 24 лютого – День молитви. Якийсь потік днів, які мають, напевно, об’єднувати, згуртовувати. Але чомусь роздратування від усіх цих масових примушень до чогось спільного», – вважає Віктор.
Звичайно, є ті, хто підтримує новацію. Принаймні голоси в сесійному залі за цю постанову вдалося назбирати. Прихильники ідеї Національного дня молитви наголошують на важливості духовної консолідації суспільства, особливо в умовах війни, підкреслюючи, що молитва може стати джерелом моральної підтримки для багатьох українців. Кажуть, що День єднання та Національний день молитви є все ж таки різними за сенсами. Наче перший спрямований на патріотичне об’єднання громадян через державні та громадські ініціативи, тоді як другий акцентує на духовному єднанні та молитві за мир, за воїнів і благополуччя країни.
Чому було не об’єднати ці два дні в один, не зрозуміло. Очевидно лиш те, що тепер для чиновників буде більше приводів публікувати фото та звернення з офіційних заходів.
Ілюстративне фото: bigstockphoto.com