Національний день молитви: що кажуть херсонці про нову пам’ятну дату

12 лютого Верховна Рада проголосувала за встановлення Національного дня молитви, який відзначатиметься щорічно 24 лютого – у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. При цьому 16 лютого від 2022 року відзначається як День єднання. У чому ж різниця між цими днями та що думають херсонці.

Що вирішив парламент

Попри дискусію в суспільстві, народні депутати проголосували за постанову, якою запровадили ще один пам’ятний день.

Передбачається, що 24 лютого парламент проведе спеціальне засідання, яке розпочинатиметься виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний».

Кабінету Міністрів доручено протягом 3 місяців розробити та затвердити комплексний план заходів для відзначення цього дня на державному рівні, залучивши до процесу представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Обласним та Київській міській державним адміністраціям рекомендовано забезпечити організацію відповідних заходів на місцевому рівні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінилося повсякденне життя херсонців за час великої війни: результати соціологічного дослідження

Звичайно, що встановлення Національного дня молитви має на меті об’єднати українців у спільній духовній рефлексії та молитві за мир, захисників країни та її майбутнє. Однак у соцмережах з цього приводу висловлюються по-різному.

Що кажуть херсонці

«Ну який день молитви? Богословська сторона: три ступені молитви – молитва прохання, далі вище – молитва подяки та найвищий ступінь – молитва прославлення. 24 лютого… яка молитва? Це інший контекст. А для тих, хто не молиться? Це мав би бути універсальний день. Щось не те, якась дурня», – вважає Олександр.

***

«Про єдиний день молитви. Краще все-таки єдиний день з навчання домедичної допомоги. А загалом є багато проблем важливіших», – каже Ірина.

***

«Я не релігійна людина. Для мене 24 лютого – день, коли повністю змінилося життя: моє, кожного. Цей день більше, ніж про духовність та молитви. Це історичний, трагічний момент для українців», – написала Валерія.

***

«На мій погляд, це придумують, щоб затерти спогади й асоціації в людей про 24 лютого як початок війни. Тому що одразу постає багато питань до влади щодо останніх місяців напередодні, так і перших днів», – зазначила Анна.

***

«16 лютого – День єднання, 24 лютого – День молитви. Якийсь потік днів, які мають, напевно, об’єднувати, згуртовувати. Але чомусь роздратування від усіх цих масових примушень до чогось спільного», – вважає Віктор.

Звичайно, є ті, хто підтримує новацію. Принаймні голоси в сесійному залі за цю постанову вдалося назбирати. Прихильники ідеї Національного дня молитви наголошують на важливості духовної консолідації суспільства, особливо в умовах війни, підкреслюючи, що молитва може стати джерелом моральної підтримки для багатьох українців. Кажуть, що День єднання та Національний день молитви є все ж таки різними за сенсами. Наче перший спрямований на патріотичне об’єднання громадян через державні та громадські ініціативи, тоді як другий акцентує на духовному єднанні та молитві за мир, за воїнів і благополуччя країни.

Чому було не об’єднати ці два дні в один, не зрозуміло. Очевидно лиш те, що тепер для чиновників буде більше приводів публікувати фото та звернення з офіційних заходів.

Ілюстративне фото: bigstockphoto.com

Пов'язані записи

День 1119. 18 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Шуменський мікрорайон у Херсоні після російського артобстрілу: вибито 130 вікон. Армія рф з тимчасово окупованого лівобережжя вдарила по житлових кварталах Корабельного району. *** Ворог продовжує підступно мінувати деокуповані території, зокрема…

Подробиці
Постраждали сотні дерев та червонокнижних рослин: наслідки пожежі на Миколаївщині

Фахівці підрахували збитки, заподіяні пожежею, що сталася 10 лютого на околиці урочища «Порожки» Регіонального ландшафтного парку «Приінгульський», що на Миколаївщині. Загальний розмір шкоди сягнув 2,6 млн гривень. Про це повідомили у Державній…

Подробиці
Компенсація ветеранам за оренду житла: хто може отримати та як подати заяву

Ветерани війни, які вимушені орендувати житло, можуть отримати компенсацію від держави. Відповідна програма має стартувати вже найближчими днями. «Багато наших Захисників і Захисниць втратили свої домівки через війну або змушені…

Подробиці
Одеські катакомби: створено 3D-модель фрагмента підземних тунелів

Науково-дослідна лабораторія «Архаїка» спільно з археологічним музеєм створили 3D-модель фрагмента катакомб, що простягаються під Одесою. Про це написали на сторінці «Архаїки» в інстаграм: «Ці катакомби приховують підземні озера, карстові печери та розгалужену мережу…

Подробиці
Аграрії засіяли першу тисячу гектарів: на Херсонщині розпочалася весняна посівна кампанія

Цьогоріч на правобережжі Херсонщини планують засіяти близько 220 тисяч гектарів земель, що у півтора раза більше, ніж торік. Про це повідомляють на сторінці Херсонської ОВА, акцентуючи на початку весняної посівної…

Подробиці
Врятував п’ятьох побратимів: історія бійця, який героїчно загинув під час операції на лівобережжі Херсонщини

Президент України присвоїв військовослужбовцю 39-ї окремої бригади берегової оборони 30 корпусу морської піхоти Денису Кучеренку звання Героя України (посмертно) з удостоєнням ордена «Золота Зірка». 33-річний український захисник героїчно загинув, виконуючи…

Подробиці
На лівобережжі Херсонщини окупанти посилюють незаконну мобілізацію

Окупаційна адміністрація на ТОТ Херсонщини незадоволена темпами призову місцевих жителів до ворожої армії. Охочих долучитися до лав загарбників немає, кількість диверсій на лівобережжі області зростає, а так звана «влада» не…

Подробиці
Окупаційному «чиновнику» з Берислава загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією

Заочну підозру у колабораційній діяльності від Нацполіції України днями отримав 54-річний житель Берислава Ігор Ятчук. Під час російської окупації Берислава чоловік зайняв посаду так званого «заступника голови ВЦА Бериславського адміністративного…

Подробиці
«Кліматичні зміни диктують нові правила»: Прокудін – про перспективи вирощування оливок на Херсонщині

Спека і посуха не є чимось новим для півдня України, однак з роками вони лише посилюються. Такі кліматичні зміни диктують нові правила у сільському господарстві й спонукають аграріїв до експериментів…

Подробиці
На Одещині розпочалась підготовка до цьогорічного купального сезону

На Одещині розпочалась підготовка до цьогорічного курортного сезону-2025. Відповідне розпорядження нещодавно підписав начальник Одеської ОВА Олег Кіпер. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив перший заступник голови Одеської ОДА…

Подробиці