На Миколаївщині та Одещині реалізують пілотний проєкт у межах реформи екоконтролю: що він передбачає

На Миколаївщині та Одещині реалізують пілотний проєкт у межах реформи екоконтролю: що він передбачає

Автор: Дарина Лапіна 23 Вересня 2024 14:15

На території Одеської та Миколаївської областей Держекоінспекція Південно-Західного округу планує реалізувати пілотний проєкт задля здійснення більш ефективного контролю за станом довкілля. Так, екоінспектори постійно перебуватимуть у пунктах екологічного контролю на територіях відповідних територіальних громад.

Як повідомили у пресслужбі Держекоінспекції Південно-Західного округу, реформа також передбачає створення сучасних лабораторних центрів.

Так, на Одещині та Миколаївщині в межах пілотного проєкт буде створено три пункти екологічного контролю (ПЕК):

- В Одесі, до зони контролю ввійдуть Одеська, Великодолинська, Южненська, Чорноморська, Таїровська, Фонтанська та Чорноморська громади;

- У Миколаєві, до якого увійдуть Миколаївська, Веснянська, Мішково-Погорілівська, Радсадівська громади;

- У Первомайську, що охопить Первомайську, Мигіївську, Благодатненську громади;

Фахівцями інспекції проведено моніторинг щодо наявності на зазначених територіях суб'єктів господарювання, які здійснюють скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, атмосферу, а також підприємств у сфері управління відходами та виробників сільськогосподарської продукції. У полі особливої уваги також – основні лісокористувачі та об'єкти природно-заповідного фонду, основні водні артерії.

Окрім збору інформації про діяльність суб'єктів господарювання, до основних функції ПЕК належатиме робота з застосунком «ЕкоЗагроза», а також заходи, не пов'язані з перевірками суб'єктів господарювання: виявлення фактів браконьєрства, виявлення фатів незаконних порубок лісових насаджень, випалювання сухої рослинності, інших порушень природоохоронного законодавства, проведення у відповідні періоди операцій «Новорічна ялинка», «Первоцвіт», «Нерест», «Сезон тиші», «Сезон полювання» тощо.

Реалізація реформи дозволить максимально наблизити систему екологічного контролю до європейських стандартів за такими чинниками:

- технологічність - кожна група інспекторів забезпечена усім необхідним – формою, технічними засобами);

- сучасний підхід - використання супутникових даних з доступом до реєстрів та баз даних; 

- прозорість - порушення та факти шкоди довкіллю фіксуються в єдиній відкритій системі.

«Всі зазначені вище фактори разом із покращенням умов праці інспекторів,  зміцненням матеріально-технічної бази інспекції допоможуть залучити до служби найкращих, мотивованих фахівців, серед яких і ветерани війни, які пройшли перекваліфікацію для роботи в системі екоконтролю», - йдеться у повідомлені Держекоінспекції Південно-Західного округу.

До слова, цей проєкт буде реалізовано також у Поліському та Центральному округах Держекоінспекції.

Фото ілюстративне, shutterstock.com.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів