На Миколаївщині створять заказник «Чортальські обрії»: чим унікальна ця територія

На Миколаївщині створять заказник «Чортальські обрії»: чим унікальна ця територія

Автор: Ян Ярчук 29 Июня 2024 14:00

Миколаївська обласна рада проголосувала за створення ландшафтного заказника місцевого значення «Чортальські обрії» в межах земель Мостівської сільської територіальної громади Вознесенського району.

Про це повідомили на сторінці Української природоохоронної групи. Зазначається, що торік природоохоронці підготували клопотання про створення заказника. 15 червня ініціативу погодили депутати Мостівської громади, а 28 червня – Миколаївської обласної ради.

Площа заказника – 143,1 га. Його територію займають степові та заплавні ландшафти басейну та долини річки Чортала. «Чортальські обрії» межують із заказниками «Черталківський» та «Черталківський 2», що також створені за дослідженнями природоохоронців та розташовані в межах Прибужанівської громади. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ймовірно, планета втратила ємуранчика: теракт на Херсонщині спричинив знищення рідкісних тварин

«У природи меж не існує, тому створення «Чортальських обріїв» означає, що в долині Чортали зберігатиметься приблизно 500 га цінних природних територій. Серед видів рослин Червоної книги України в межах заказника зустрічаються горицвіт весняний, ковила волосиста, ковила Лессінга, півники понтичні, астрагал шерстистоквітковий, шафран сітчастий та інші. З червонокнижних видів птахів тут зустрічається сорокопуд сірий та лунь польовий», – розповідають в Українській природоохоронній групі.

Крім того, на території зберігаються важливі оселища для комах, плазунів, земноводних та птахів, зокрема рідкісних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині та Миколаївщині екологи зафіксували факти знущання над річками

Створення заказника дозволить зберегти степові балки, а також заплаву малої річки Чорталка із залишками плавнів. 

На фото: краєвид заказника, Юлія Кір’янова

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів