Московські попи втекли з Херсона разом з окупантами

Московські попи втекли з Херсона разом з окупантами

Автор: Євген Веселов 09 Декабря 2022 07:34

У наших попередніх матеріалах ми неодноразово розповідали про відверту і неприкриту співпрацю представників української православної церкви московського патріархату з російською окупаційної адміністрацією.

На початок повномасштабного вторгнення, на жаль, московська церква зберегла вплив на населення тимчасово окупованих територій півдня України і її активно використовували у пропаганді «руського міру». Недаремно московську церкву називають філіалом фсб росії, адже саме на ії базі російські спецслужби створили цілу мережу агентів ворожого впливу.

З приходом загарбників на нашу землю ці «консерви» викрилися і почали активно підтримувати окупантів. Один із таких топових московських попів був архимандрит Олексій (Федоров), настоятель Свято-Успенського кафедрального собору в Херсоні.

Гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо відвідував у Свято-Успенському соборі службу разом з руськими окупантами.
Публічно ж Федоров засвітився у Москві під час оголошення у Кремлі незаконної анексії чотирьох українських областей.

Визволення Херсона заставило Федорова тікати. СБУ повідомляє на своїй сторінці у соціальній мережі, що за декілька днів до звільнення міста священник у супроводі російських загарбників втік до тимчасово окупованих районів півдня України. Проведені обшуки на території собору допомогли співробітникам СБУ виявити колекцію ікон, викрадених рашистами з будинку почесного консулу Литовської Республіки під час окупації Херсона.

В результаті подальшого огляду церковних приміщень, знайдено перепустки, виписані на ім’я «федерального советника военно-гражданской администрации рф» та російські паспорти місцевих священників. При чому вони отримали їх цього року, під час окупації Херсона рашистами.

До речі, такі обшуки були проведені у московських храмах Черкаської, Житомирської та Волинської областях. На території єпархій виявлено російські паспорти, прокремлівську літературу, «документи» окупаційних адміністрацій і прапори терористичних організацій «л/днр».

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: