Російська пропаганда працює в храмах Херсонщини

Російська пропаганда працює в храмах Херсонщини
Фото ілюстративне
Автор: Євген Веселов 09 Августа 2022 12:49

Протистояння росії Україні довгі роки супроводжувалось боротьбою за незалежність від московії і в релігійній сфері. Утворення Православної Церкви України та отримання у 2019 року Томосу щодо її автокефалії ще більше віддалило Україну від російської федерації.

Але ж на початок повномасштабного вторгнення, на жаль, московська церква зберегла вплив на населення тимчасово окупованих територій півдня України і її активно використовують у пропаганді «руського міру».

Перші кроки тоді свіжопризначеного гауляйтера Херсонщини Володимира Сальдо розпочалися з отримання благословення у Свято-Духівському соборі Херсона. Потім на свята він - у Свято-Успенському соборі, разом з руськими окупантами та прихожанами.

Взагалі Сальдо завжди робив вигляд, що він дуже релігійна людина. І це не заважало йому чинити злочини та бути зрадником. Виходячи з інформації російських ЗМІ, в отруєного та напівмертвого гауляйтера є всі шанси бути відспіваним у московській церкві вже найближчим часом.

Варто зазначити, що окупанти на Херсонщині вже сформували цілу низку своїх агентів впливу із числа церковників.

28 липня, у День української державності (це свято вперше відзначалося в цьому році), російські ЗМІ розповсюдили сюжет про те, як на Херсонщині поважають рівноапостольного князя Володимира, ім’я якого московська церква використовує для своєї пропаганди, про свято Хрещення Русі, яке відзначається у церквах, які підтримують московський патріархат, який у свою чергу популяризує дії путіна. І все це на фоні російських військових з шевронами Z.

В якості місцевого херсонського пропагандиста окупанти використовують настоятеля храму Святого Преподобного Серафима Саровського в Голій Пристані Геннадія Шкиля (на фото).

На так званому форумі «ми вместе с росієй», на який 2 серпня звезли зрадників зі всієї області, Сергій Шкиль навіть мав слово, але казав не про церкву, молитви та спасіння душі, а суто пропагандистські речі.

Також окупанти «юзають» старосту Храма Святого Георгія в Олешках – якусь Ольгу Борисівну, яка начебто зі всім приходом чекала на росію.

Моляться окупанти та їх посіпаки й у Свято-Покровському храмі Каховки. Тут їх гостинно зустрічають.

Як інформують місцеві ЗМІ, у рамках «ув’язування» церковних структур окупованих Криму та Херсонщини підконтрольна агресорові Кримська митрополія створила «спеціальний гуманітарний центр», причому на базі так званого «єпархіального відділу взаємодії зі збройними силами та правоохоронними органами».

«Керувати» цим «відділом» буде протоієрей Димитрій Кротков, найактивніший прихильник «руського миру», який ще з 2005 року був відповідальний за «церковне оформлення кримського козацтва». Саме Кротков з 2014 року займався взаємодією Кримської єпархії та каральних структур окупантів, а також пропагандистською роботою з «надання допомоги Донбасу».

З весни 2022 року Кротков також задіяний російськими загарбниками у сфері ідеологічної обробки українських військовополонених, розміщених агресором в окупованому Криму та в підготовці відповідних пропагандистських сюжетів.

Як повідомляє пропаганда окупантів, у межах діяльності російських спецслужб, знаряддям яких є Кротков, «днями отець Дмитро повернувся з поїздки до Херсонської області, куди доставляв ікони різної приналежності, лампадну олію та інші предмети церковного начиння».

Отже, війна триває на всіх фронтах – військовому, освітньому, культурному, інформаційному, економічному та релігійному. Будьте уважні, не ходіть до церков, які лягли під окупантів!

Приєднуйтеся до нас:

Погрози, підвал, побиття… Хто та як знущається над українськими дітьми, вивезеними до Криму «на відпочинок»

«Ніякої різниці між визволенням Херсона й Криму немає і не буде» – Ахтем Чийгоз про звільнення півострова

Проблеми з кадрами та зруйновані лікарні. Як працюють медичні заклади на деокупованій Херсонщині

Повністю знищена школа та п’ятеро травмованих унаслідок вибуху мін за добу. Огляд основних подій на Херсонщині

Жителям звільнених територій уже виплачено понад 323 мільйони гривень грошової допомоги