Мільйони гривень, які призначалися заповіднику «Асканія-Нова», уряд забрав на інші програми

Гроші, які були передбачені на збереження природно-заповідного фонду в біосферному заповіднику «Асканія-Нова», уряд вирішив направити на інші програми. Ідеться про понад 21 млн гривень.

Про це повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук. За його словами, кошти перекинули з програми «Збереження природно- заповідного фонду в біосферному заповіднику «Асканія-Нова» на програму «Наукова і науково-технічна діяльність у сфері агропромислового комплексу».

Зазначається, що грошима, які мав би отримати нині окупований росіянами заповідник «Асканія-Нова», будуть профінансовані «пріоритетні тематичні напрямки наукових досліджень і науково-технічних розробок в умовах воєнного стану в Україні, які спрямовані на забезпечення продовольчої, біологічної, екологічної та економічної безпеки держави».

Ідеться про суму в 21 мільйон 100,6 тисячі гривень.

Ще навесні цього року Асоціація зоопарків України (АЗУ) виступила з офіційною заявою стосовно ситуації навколо заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Фальц-Фейна.

Президент АЗУ, директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчий зазначив у заяві, що після підпорядкування окупаційній владі особливо гостро постало питання фінансування заповідника. До цього часу заповідник фінансувався Національною академією аграрних наук України, яка здійснювала бюджетні виплати, попри окупацію установи.

За інформацією директора заповідника Віктора Шаповала, установа не мала тоді заборгованості з заробітної плати. Більш того, встигли провести її виплату за березень. Багато чого вдалося зробити завдяки міжнародній гуманітарній допомозі з ЄС та США. Асоціація зоопарків України також підтримувала заповідник фінансово.

«Однак після зміни юридичної особи та керівництва заповідника неможливо спрогнозувати подальшу долю установи та тварин, які утримуються на її території. Також неможливо спрогнозувати, як у нових умовах працюватиме персонал заповідника. Адже люди стали заручниками цієї складної ситуації», – повідомляв Володимир Топчий.

Як повідомляла «Гривна», на початку грудня російські окупанти під виглядом обміну викрали із заповідника «Асканія-Нова» рідкісних червонокнижних тварин та вивезли їх на територію держави-агресора.

 

Пов'язані записи

«Запасаємося продуктами, деякі товари вже не завозять»: жителі ТОТ Херсонщини – про гуманітарну ситуацію

Яка ситуація в окупованих містах і селах лівобережної Херсонщини у зв’язку з останніми подіями? «Гривна» дізнавалася із власних джерел на ТОТ, чи впливає на життя місцевого населення поступова ізоляція Криму…

Подробиці
На Херсонщині працює система персоналізованого супроводу дітей, яких повернули з окупації: куди звертатися

На Херсонщині триває реалізація пілотного проєкту з персоналізованого супроводу дітей, яких вдалося повернути з тимчасово окупованих територій, Росії чи Білорусі. Проєкт реалізується на території області з 2025 року. Нагадаємо, що…

Подробиці