Миколаївська область визначена пріоритетною в розмінуванні сільгоспземель

Миколаївська область визначена пріоритетною в розмінуванні сільгоспземель

Автор: Євген Веселов 20 Мар. 2023 16:25

У Миколаївській області розпочали пріоритетне розмінування земель сільськогосподарського призначення. Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування, повідомляє Урядовий портал.

Зокрема були розглянуті такі питання:

- доопрацювання Плану заходів щодо розмінування земель сільськогосподарського призначення та подання документу Національному органу протимінної діяльності на затвердження;

- стан виконання робіт з гуманітарного розмінування в окремих регіонах України;

- удосконалення нормативно-правової бази з метою прискорення розмінування, а також усунення перешкод по залученню в процес приватних та міжнародних операторів;

- використання вибухових та піротехнічних матеріалів неурядовими операторами протимінної діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фермери стають саперами. Як відбувається посівна на Херсонщині

Як зауважила перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко, аналіз темпів робіт на Миколаївщині, потреб та питань, що виникають під час обстеження та очищення сільськогосподарської території, допоможе оптимізувати процес розмінування сільгоспземель і в інших областях.

«Ми маємо зробити все можливе для вирішення в стислі терміни питань щодо організації планового гуманітарного розмінування. Йдеться про створення реєстру територій, які підлягають очищенню, інструментів комунікації та контролю. Будемо  залучати іноземних та вітчизняних операторів, щоб прискорити роботу з розмінування. Пріоритет – розмінування сільськогосподарських земель», – підкреслила чиновниця.

За даними дослідження «Аграрний сектор України в умовах війни: проблеми та перспективи», проведеного Національним університетом біоресурсів і природокористування України, унаслідок військових дій посівна кампанія 2022 року стала найскладнішою з початку незалежності України. Окупація територій та військові дії призвели до зменшення посівних площ на 3,5 млн гектарів, виникнення дефіциту робочої сили, обладнання, пального, коштів, руйнування логістичних маршрутів – усе це спричинило небачені до цього виклики для аграріїв.

Країни Євразії з перших днів вторгнення відчули нестачу олії. Так, Нідерланди та Бельгія заявили про дефіцит соняшникової олії, адже 2/3 продукту закуповувалися саме в Україні. У Туреччині ціни на соняшникову олію зросли на 30%, що призвело до масового скуповування. Значно постраждав ринок Індії – за останні 4 довоєнні місяці 85% олії було завезено саме з України.

Як повідомляє «Укрінформ», за оцінками УКАБ, у 2023 році в Україні посівні площі під зерновими будуть скорочені на 45% у порівнянні з 2021 роком та на 22% у порівнянні з 2022 роком. Водночас площі під олійними будуть збільшені на 32% у порівнянні з 2022 роком та на 9% у порівнянні з 2021 роком.

Нагадаємо, що за даними ХОВА, на Херсонщині розміновано лише 10% з 500 тисяч га сільгоспземель.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

«Шериф» Старої Збур’ївки: «Окупанти оголосили мене терористом номер два та влаштували справжнє полювання»

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)