Міграція та її вплив на ціни на квартири в Одесі

Міграція та її вплив на ціни на квартири в Одесі

Автор: Євгенія Весна 26 Червня 2024 10:43

Міграція, як зовнішня так і внутрішня, є одним із ключових факторів, які визначають тенденції ринку нерухомості. З початку 2022 року ця ніша в Україні зазнала суттєвих коливань. Попит на оренду зростав, попит на придбання нерухомого майна ж, навпаки, знизився як ніколи. Ці процеси були спричинені масовим переїздом населення - хтось виїхав за кордон, хтось перемістився в більш безпечні регіони. За останні півроку ринок стабілізувався, ціни вирівнялись, в основному за рахунок міграції - жителі східної частини країни прямують в центральні області, наприклад в Дніпро, а південної - в Одесу та інші великі міста. І хоча ще рано говорити про повну реанімацію ринку, як в довоєнні часи, проте вже можна стверджувати, що тут з’явилась певна стабільність. Якщо ви плануєте купити квартиру в Одесі на ДІМ РІА, пропонуємо вам ознайомитись з актуальним станом ринку нерухомості.

Зростання попиту та виклики інфраструктури 

Одеса, як велике портове місто, являє собою один із ключових економічних центрів України. Це і стало причиною того, що в місті, яке і так завжди було привабливим для туристів, міграційні потоки стали більш глобальними після повномасштабного вторгнення. Розташування на березі Чорного моря, культурне різноманіття, розвинена інфраструктура та високий соціальний рівень життя - це все можна віднести до причин, з яких кількість переселенців тут не перестає збільшуватись. Не менш привабливою лишається Одеса для забудовників, які активно зводять нові житлові комплекси, щоб задовольнити зростаючий попит, та для інвесторів, які охоче вкладають кошти в будівельний сектор. 

Серед можливих ризиків варто говорити про додаткове навантаження на інфраструктуру міста - потребу в більшій кількості садочків та шкіл, медичних закладів та власне житлових будинків. Зрештою, ризик перенасичення ринку нерухомості може стати причиною зниження цін та буде проблемою для забудовників. 

Нерухомість Одеси - міграція та основні тенденції

Міграція має комплексний і вирішальний вплив на динаміку ринку нерухомості в Одесі і включає при цьому соціальні, економічні та інфраструктурні аспекти. Як наслідок, це явище може спричиняти як негативні так і позитивні наслідки. Для того, щоб розвиток міста відбувався на стабільній основі, треба підходити до аналізу комплексно, зважувати актуальні тенденції та зважати на довгострокову перспективу. Серед основних аспектів впливу міграції можна говорити про наступні:

  •  ◦ збільшення попиту та його вплив на вартість квартир

  •  ◦ структури попиту та розвиток нових забудов

  •  ◦ соціальні наслідки та інвестиційна привабливість

  •  ◦ ризик перенасичення ринку та довгострокові перспективи

Аналіз у розрізі останніх місяців говорить про те, що ціна на житло в місті буде поступово зростати, адже передумов для цього достатньо - матеріали стають дорожчими, попит також зростає, ринок при цьому ж залишається відносно стабільним. Одеса та область - це відносно безпечні регіони, тож є вірогідність, що потік внутрішніх переселенців буде і надалі збільшуватись, а з ним - і потреба в нерухомості. Інвестори ж в свою чергу надають перевагу нерухомості, що зведена з урахуванням сучасних технологій - автономність, висока функціональність та можливість залучення зеленої енергетики. Важливим моментом є те, що ринок нерухомості є привабливим не тільки для інвесторів з Одеси та інших регіонів країни, а також для закордонних партнерів.

З початком російської агресії попит на нерухомість перевищував пропозицію, тому ціни на оренду зростали. На сьогоднішній день вартість однокімнатної квартири в оренду становить близько 8 тисяч гривень, двокімнатна обійдеться приблизно в 10, а трикімнатні - в 12. Ключовим моментом тут є локація та стан квартири. Багато людей з часом вирішили купити власне житло замість того, щоб орендувати, що в свою чергу призвело до підвищення цін на ринку продажу нерухомості. Особливо це стосується новобудов та об’єктів в центрі міста, де інфраструктура є найбільш розвиненою.

Зростання попиту стало причиною активізації забудовників - будівельний комплекс швидко розвивається. Більшість нових проектів орієнтуються на середній клас, оскільки найбільший попит складає саме цей сегмент. З’являються нові ЖК, які пропонують сучасні квартири з розвиненою інфраструктурою. 

Вплив міграційних процесів можна також спостерігати на структурі попиту. Якщо раніше акцент падав на великі елітні квартири в нових ЖК, то зараз переселенці в основному потребують дешевших одно- та двокімнатних квартир. Крім того, не всі бажають купувати житло та залишатися тут на постійній основі, багато людей розраховують на повернення до своїх рідних регіонів після завершення війни. Тому, якщо й купують, то не елітне, а більш доступне, з розрахунку на те, що у випадку необхідності його можна буде швидко продати.

Приплив мігрантів сприяв також зміні соціальної структури Одеси - місто стало мультикультурним, з’явились нові бізнеси, що позитивно впливає на економічний розвиток міста та дає людям нові робочі місця. Це однозначно можна назвати позитивним фактором розвитку - економіка країни зараз знаходиться далеко не на піку і податки від прибутку бізнесу стануть значним внеском в неї. Звісно ж, бізнеси потребують приміщень - це впливає на підвищений попит на оренду комерційної нерухомості. А люди, які в цей бізнес залучені, можуть бути зацікавленні у придбанні постійного житла, а не в тимчасовій оренді. Разом зі зростанням попиту не можна забувати про додаткове навантаження на інфраструктуру - зі збільшенням кількості жителів потрібна більша кількість медзакладів, шкіл, транспорту та звісно ж житлових приміщень. Місто має активно долучатися до інфраструктурного розвитку, щоб його жителі почували себе комфортно і не було відчуття перенасичення.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів