Мер Миколаєва: «Хочемо відновити хоча б чотири багатоповерхівки»

Мер Миколаєва: «Хочемо відновити хоча б чотири багатоповерхівки»

Автор: Ганна Власенко 27 Серпня 2023 16:57

Миколаїв – у переліку міст із найбільшою кількістю зруйнованих та пошкоджених об’єктів інфраструктури і житлових будинків за час повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну.

«Внаслідок ракетних обстрілів у нас зруйновано або пошкоджено 1120 багатоквартирних та понад тисячу приватних житлових будинків. Із них більше 30 багатоквартирних та близько 100 приватних осель відновленню не підлягають», - розповів очільник Миколаївської МВА Олександр Сєнкевич в інтерв'ю «Укрінформу».

За словами мера Миколаєва, пошкоджень різного ступеня зазнали 24 культурні, 17 медичних та 15 спортивних об’єктів. Також пошкоджені 88 навчальних закладів, чотири школи зруйновані вщент. Але робота з відновлення об'єктів ведеться без зупинки.

«Одразу після обстрілів наші комунальники зашивають вікна у квартирах та під’їздах плитами ОСБ. Це необхідно, щоб запустити опалювальний сезон. Якщо ви пам’ятаєте, минулого року в нас було стільки вибитих вікон, що мені довелось просити інші міста допомогти з будівельними бригадами.
Також пошкоджено 267 дахів багатоквартирних будинків, деякі з них – кілька разів. Станом на зараз відремонтували 222 дахи»,
- підкреслює Сєнкевич.

За словами Миколаївського голови, власникам приватних будинків допомагали брезентом, шифером, плівкою та плитами ОСБ. У школах, лікарнях, закладах культури замінювали вікна та двері, ремонтували дахи. Травмпункт у лікарні швидкої медичної допомоги відбудувала за свої кошти компанія із Казахстану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві за три місяці відбудували зруйнований вщент травмпункт

Олександр Сєнкевич зазначив, що міська влада не виплачує кошти з міського бюджету за зруйновані квартири чи будинки. Програма компенсації за втрачене житло є державною, це не зовсім наша компетенція.

«Ми ж допомагаємо збирати дані, вносити їх до реєстру, контролюємо виплати. Хто першим збере документи і подасть на компенсацію, той швидше її отримає», - наголосив мер.

Але, за словами чиновника, міська влада намагається полегшити життя миколаївцям. Приміром, щоб провести експертизу частково чи повністю зруйнованих приватних будинків, потрібно заплатити близько 15 тисяч гривень. У багатьох людей цих грошей немає, тому зараз проводяться розрахунки, щоб запропонувати депутатам прийняти відповідну програму і виділяти кошти з бюджету.

«Ми також хочемо за кошти міського бюджету та з допомогою держави відновити хоча б чотири багатоповерхівки, в яких обстрілами зруйновано один або два під’їзди. Для цього треба відселяти людей. А у нас немає резервного фонду, де можна хоча б тимчасово їх розмістити. Ми пропонуємо гуртожитки, шелтери, та люди не дуже хочуть переїжджати, бояться втратити свої квартири. Тож працюємо над цим питанням, розбираємо пошкоджені під’їзди, готуємо проєкти.
Там, де пошкодження незначні – зірвало дах, вибило вікна – допомагаємо відремонтувати, щоб люди могли нормально перезимувати.відремонтувати, щоб люди могли нормально перезимувати», -
розповів голова міської адміністрації.

До слова, станом на 18 серпня миколаївцями подано 1322 електронні заявки на публічну послугу єВідновлення. За словами Сєнкевича, рішення прийняли по 109 заявках, із них 63 задовольнили на суму близько 2,2 мільйона гривень. У інших випадках – або відмовлено, або триває уточнення. Суми різні, найменша – шість тисяч гривень, найбільша – майже 200 тисяч.

«Цей процес гальмується, оскільки постійно змінюються законодавча база і реєстр пошкодженого та знищеного майна. Ми надіслали до Мінінфраструктури два листи з переліком питань, що потребують уточнень чи роз’яснень. Без відповідей на них комісія, що реєструє пошкодження, не має можливості працювати швидше. Адже кожна помилка чи нестиковка – це потенційна судова справа. За тиждень поки приймають по 30-40 рішень, наше завдання – збільшити їх удвічі», - розповів Олександр Сєнкевич.

Фото: прес-служба Миколаївської МВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів