«Максимальний рівень підйому води в районі Херсона – 6 метрів»: коментар науковця ХДУ

«Максимальний рівень підйому води в районі Херсона – 6 метрів»: коментар науковця ХДУ

Автор: Євген Веселов 06 Июня 2023 11:30

Які наслідки матиме знищення греблі Каховської ГЕС, коли рівень підняття води може досягти критичного рівня та коли він може почати спадати? Коментар декана факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету, доктора географічних наук, професора Ігоря Пилипенка публікує пресцентр ХДУ.

– Каховська ГЕС має висоту підйому води над нижнім Дніпром 16 метрів. Це теоретично максимальний рівень. Насправді підйом буде значно менше. Тому що в процесі того, як вода буде розливатися, рівень її буде постійно знижуватися.

Найгірший прогноз – підйом води до 6 метрів. Дуже важливо, як довго стікатиме вода. Якщо підірвано греблю на всю глибину корисного обсягу водосховища, то ми можемо говорити про те, що приблизно за 30 годин буде спущено все Каховське водосховище в корисному обсязі. А це до рівня десь 12 метрів. Значить і рівень води буде підійматися або триматися високим десь після 35 годин + 6 годин на рух до Херсона.

Тобто десь через 40-50 годин може початися стабілізація рівня води в Херсоні, а далі – падіння рівня.

Точно підтопить мікрорайон «Корабел». Максимальний рівень підйому води в районі Херсона – 6 метрів. Відповідно, люди мають згадати, на якій висоті вони живуть над рівнем Дніпра.

Для орієнтира: один житловий поверх – 3 метри. Тобто 2 поверхи та вище від рівня Дніпра це буде приблизно безпечна відстань.

Але водночас треба розуміти, що умовно в нижній частині міста, нижче за вулицю Перекопську, центральна частина і далі, можуть початися проблеми з водою та водовідведенням. Наступне – енергетика, постачання електрики може припинитися.

Я сподіваюся, що реальний рівень води буде меншим. Ми повинні розуміти, що станом на зараз, точно не можна визначити, на яку глибину греблі зроблений підрив. Із відео, що існує, ми не можемо це визначити, – зазначив науковець.

Херсон, мікрорайон Корабел, 6 червня 2023 р. Фото: Херсонська міськрада

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів