«Лівобережна Херсонщина – це єдине місце, де вже чотири місяці воюють фактично в чистому полі і поміж хатами», - Євген Дикий

«Лівобережна Херсонщина – це єдине місце, де вже чотири місяці воюють фактично в чистому полі і поміж хатами», - Євген Дикий

Автор: Ганна Власенко 15 Февр. 2024 14:30

Українські військові на лівобережжі воюють у вкрай складних умовах, однак плацдарм на цій території вдається утримувати й розширювати. ЗСУ продовжують завдавати ворогу втрат в живій силі та техніці, виснажують загарбників вздовж всієї лінії фронту.

Ветеран російсько-української війни, колишній командир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий розповів «Новинам Приазов’я», що Сили оборони воюють на Херсонщині у вкрай важких, унікальних умовах.

«Вже чотири місяці тримається наш плацдарм. Цей плацдарм, власне, почався в селі Кринки, але наразі він охоплює вже достатньо значну територію. В ідеалі передбачається, що він має охопити територію щонайменше до Олешок, а може, і до Голої Пристані. Оце розширення поступово, поволі відбувається, попри те, що наші захисники й захисниці там воюють в унікальних умовах, вкрай тяжких. Там неможливо в принципі окопатися. Там нема де зробити якісь серйозні траншеї, окопи, тим більше бліндажі, бо прокопуєш метр землі і виступає холодна вода.

На щастя, це стосується не тільки нас, але і наших ворогів. Тому умови боїв на лівобережній Херсонщині абсолютно непорівнювані з будь-якою іншою точкою фронту, де якраз фактично весь наш фронт і весь ворожий фронт тримаються саме на лініях укріплення. А от лівобережна Херсонщина – це єдине місце, де вже чотири місяці воюють фактично в чистому полі і поміж хатами», – зазначив Дикий.

Читайте також: Попри успіхи ЗСУ, на лівобережжі Херсонщини надскладна ситуація, - військовий експерт

За словами експерта, російські військові, поки триває зимовий період, намагаються ліквідувати плацдарм на Херсонщині. Адже від українських передових позицій до Перекопу – приблизно 60 км.

«Росіяни, звичайно, страшенно бояться, що коли потеплішає, коли прийде весна, то плацдарм розшириться, на нього перекинуть важку техніку і далі підуть, власне, на Перекоп. Дуже важливе для них завдання – це за холодний період все ж спробувати цей плацдарм ліквідувати, викинути наших захисників назад за Дніпро. Було вже три таких масованих наступи і всі три відбиті», – підкреслив Дикий.

Головна проблема для українського угруповання на цьому напрямку – це снарядний голод, додав Експерт. Наслідки цього відчувають не лише військові, а і жителі правобережної Херсонщини.

«Плацдарм тримається під, так би мовити, артилерійською парасолькою. От з правого берега артилерія прикриває наш плацдарм, і от куди вона дістає, там ми можемо саме розташуватися і відбивати атаки в ближньому бою. Ви могли звернути увагу, що останнім часом дуже почастішали повідомлення про обстріли правого берега з лівого. От це саме через снарядний голод», – пояснив Дикий.

За даними Генштабу ЗСУ, на Херсонському напрямку протягом доби 14 лютого, противник здійснив 7 безуспішних штурмових дій.

Читайте також: «Противник буде буквально полювати на переправи»: чи є перспективи розширення плацдармів на лівобережжі Херсонщини?

Головна світлина: Associated Press

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів