Попри успіхи ЗСУ, на лівобережжі Херсонщини надскладна ситуація, - військовий експерт

Попри успіхи ЗСУ, на лівобережжі Херсонщини надскладна ситуація, - військовий експерт

Автор: Ганна Власенко 12 Февр. 2024 15:30

За даними Генштабу ЗСУ на Херсонському напрямку попри значні втрати, російські окупанти не полишають спроб вибити україські підрозділи із займаних позицій. Протягом доби, 11 лютого, противник здійснив один безуспішний штурм позицій українських військ Наші воїни активними діями завдають загарбникам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

Про те, що відбуватиметься на фронті у південному регіоні найближчим часом «Новини Приазовʼя» поговорили з військовим експертом Павлом Лакійчуком.

На думку експерта, російська армія рф буде намагатися просуватися як на сході, так і на півдні України.

«На фоні того, що відбувається на сході, може здатися, що на півдні у нас таке певне затишшя. Це брехня, це не так. Я навіть не скажу, що менше сил докладають росіяни на півдні. Швидше менше воно потрапляє у публічний простір. І на Запорізькому напрямку дуже важкі бої відбуваються – на Оріхівському виступі», – зауважив Лакійчук.

Експерт вважає, що російські військові прагнуть ліквідувати досягнення українського контрнаступу на південному напрямку. Задача мінімум в окупантів – «згладити лінію оборони» до того стану, який був станом на травень минулого року.

 «Допоки вони цієї цілі не досягнуть, або у них не закінчаться ресурси, вони будуть тиснути. Ну, а на лівобережжі Дніпра – найскладніша ситуація, тому що, якщо дивитись на поле бою очима російських генералів, то отой плацдарм на лівому березі Дніпра є екзистенційною загрозою для Криму. На їхню думку, це найкоротший шлях до кримських перешийків. І, очевидно, ухвалено рішення, що цю загрозу треба ліквідувати будь-яким чином. А те, що ліквідувати її не вдається, ще додає завзятості ворогу і тому там така м’ясорубка», – зазначив Лакійчук.

Змінити ситуацію на полі бою на півдні найближчим часом навряд чи вдасться, додав він.

«ЗСУ зараз перебувають в дуже складній ситуації з низки причин, які не залежать від наших військових. Це брак особового складу, брак боєприпасів, брак техніки. Для того, щоб створити, сформувати якісь оперативні й стратегічні резерви, треба час і можливості. Поки що ми ні часу, ні цих можливостей з формування резервів не маємо», – пояснив експерт.

Читайте також: Інститут вивчення війни заявив про просування ЗСУ в Кринках

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів