Лікарні окупованої Херсонщини стають військовими шпиталями, населення залишається без медичної допомоги

Лікарні окупованої Херсонщини стають військовими шпиталями, населення залишається без медичної допомоги

Автор: Марина Поліщук 23 Янв. 2023 09:00

На тимчасово окупованій території Херсонщини росіяни все більше загострюють гуманітарну ситуацію, перекриваючи населенню доступ до медицини. Вони масово закривають для цивільних лікарні, перепрофілюючи їх на військові шпиталі, із деяких медзакладів вивозять обладнання. У результаті смертність серед населення суттєво зростає...

Днями російські окупанти розікрали центральну лікарню в Скадовську. Обладнання із медзакладу вивозили чотирма військовими вантажівками, повідомив 22 січня Центр національного спротиву.

Нагадаємо, що на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонської області, згідно з «наказом» так званого «міністра охорони здоров’я» Херсонської області, колаборанта Вадима Ільмієва, росіяни зібралися закрити для цивільних 7 лікарень. Скадовська лікарня в тому списку не була зазначена, проте, вочевидь, і її вирішили закрити, спершу пограбувавши.

Центр нацспротиву зазначає, що на фоні закриття медзакладів гуманітарна криза серед цивільного населення на лівобережній Херсонщині продовжить загострюватися. Росіяни роблять усе, аби максимально спонукати людей погоджуватися на «евакуацію»/депортацію на територію РФ.

Натомість закриті для населення медичні заклади окупанти перетворюють на військові шпиталі, як це відбулося, наприклад, в Каховці. Захоплений росіянами протитуберкульозний диспансер у цьому місті теж перестав обслуговувати цивільних. Там облаштовують шпиталь для лікування російських військових, зазначає Центр нацспротиву.

Те ж саме зафіксовано в сусідній Новій Каховці. У вечірньому зведенні за 22 січня Генштаб повідомив:

«У міську лікарню Нової Каховки Херсонської області щоденно прибувають вантажні та легкові автомобілі з пораненими російськими військовослужбовцями».

У зведенні за 21 січня Генштаб повідомляв, що для лікування своїх військових російські окупанти використовують не лише медичні заклади захоплених населених пунктів Херсонщини, які вже переповнені, а й обладнують дитячі садочки під польові шпиталі.

«Також у центральній лікарні населеного пункту Нижні Сірогози замінено усіх лікарів, там тепер лікують лише особовий склад російських окупаційних військ. Подібна ситуація склалась і в Каланчаку, де місцевих лікарів звільнили, а на їхнє місце привезли медичний персонал із Криму. Приходити до лікарні місцевим жителям заборонено», - додали в Генштабі.

Загалом в усіх лікарнях на тимчасово окупованих територіях є розпорядження щодо пріоритетного обслуговування російських військових, кажуть у Центрі нацспротиву. Навіть при наданні екстреної допомоги перевага віддається росіянам. Через це в окупованих регіонах критична ситуація на фоні загострення епідеміологічної ситуації та гуманітарної кризи загалом. Смертність серед цивільного населення суттєво зростає.

Серед тих українських медиків, які не виїхали з окупації, більшість чинять спротив загарбникам і не підписують договори з ними. Проте намагаються лікувати місцеве населення. Деякі з них надають медичну допомогу й поза межами лікарень.

А от в окупантів шалений дефіцит з лікарями, додає Центр нацспротиву. Тому вони залучають російських медиків, яких системно привозять на тимчасово окуповані території півдня України. Нещодавно нова група з 30 медиків прибула до Михайлівської багатопрофільної лікарні, що в Запорізькій області.

 

 

 

 

 

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками

Що чекає Південь України після руйнування Каховського водосховища

Нова Каховка: вода піднімається швидкими темпами, окупанти тим часом поспіхом вивозять награбоване

Ядерний шантаж РФ, новий етап російської агресії – що кажуть експерти про підрив греблі Каховської ГЕС