Краєзнавчий музей викопує заховані археологічні знахідки

Краєзнавчий музей викопує заховані археологічні знахідки

Автор: Євген Веселов 28 Мар. 2023 15:29

Пограбований та зраджений колоборанткою-екскерівницею Тетяною Братченко Херсонський краєзнавчий музей планує відродження. Попри важкі наслідки тимчасової окупації, попри нинішні обстріли, які завдали пошкоджень будівлі.
На сторінці музею у Фейсбук, розповідь про те, як музейники рятували археологічні знахідки від окупантів.
«Якби не війна… Як часто ми повторюємо цю фразу?

Якби не війна, то на теренах Херсонщини зараз працювали б не сапери, а археологи. Саме так відбувалося з року в рік, адже херсонська земля багата на прадавні артефакти.

Читайте також: Картини по $ 250 тисяч, браслети від $ 15 тисяч. Експерт підрахував, на яку суму росіяни обікрали музеї Херсона

Ось і у 2021 році під керівництвом відомого українського вченого Олександра Симоненка за участі херсонського археолога Дениса Сікози відбулися три археологічні експедиції. Традиційно після наукової обробки результати розкопок передають до Херсонського обласного краєзнавчого музею. Але цього разу на заваді стали війна і окупація міста.

Денис Сікоза - молодий науковець, який досліджував знахідки, прийняв рішення вирватися з окупації. Вивезти археологічний матеріал через численні блокпости росіян було неможливо, кинути його напризволяще неприпустимо для справжнього патріота і фаната своєї справи.

Тоді Денис прийняв єдине правильне у той час рішення - заховати матеріали. У приміщеннях це робити було безглуздо. Ретельно запакувавши знахідки, Денис закопав їх у підвалі. Душа не знаходила спокою, адже вчений не знав, чи вдасться повернутися до міста у найближчий час, чи збережуться матеріали. Але херсонська земля, що щедро поділилася з науковцями скарбами, не підвела й цього разу. Все збереглося у цілості!


І ось зараз співробітники музею із захватом вивчають безцінні матеріали. Наш музей, варварські пограбований росіянами, знов наповнюється експонатами!

Читайте також: Два музеї – дві різні історії захоплення

Про знахідки кожної з трьох археологічних експедицій 2021 року ми плануємо розповісти на нашій сторінці. А поки представляємо вашій увазі підготовку артефактів до «фотосесії» у музеї», - йдеться у дописі.

Євген Веселов
Світлини Ольги Гончарової

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: