Коблеве: відпочинок на морі без моря та з ракетами над головою

Коблеве: відпочинок на морі без моря та з ракетами над головою

Автор: Євген Веселов 25 Липня 2023 09:00

Окупанти вкрали в нас можливість відвідувати морські узбережжя Херсонщини. І скоріш за все, на багато років, бо навіть після звільнення лівого берега доведеться розміновувати території. Сонце- та морезалежні херсонці шукають альтернативні варіанти для нетривалого побачення з морем. Донедавна таким варіантом було Коблеве Миколаївської області, але все змінилося після початку щоденних масованих ракетних атак на Одесу, Южне, Чорноморськ та Затоку…

МОРЕ БЕЗ МОРЯ

Миколаївська курортна зона Коблевого в минулому та нинішньому роках не може похвалитися гарним туристичним сезоном. З міркувань безпеки всі підходи до пляжів перекриті, доступу на берег, уже не кажучи про купання в морі, немає.

Як повідомляється на сайті Коблівської територіальної громади, організація відпочинку на території курортної зони «Коблеве» можлива лише на території баз відпочинку.


Витяг стосовно роз’яснення щодо проведення туристичного сезону 2023 року. Фото: koblivska-gromada.gov.ua

Зазвичай протягом сезону до Коблевого приїжджали понад 300 тисяч відпочивальників. Із кожним роком зона відпочинку розвивалася: з’являлися нові пансіонати та готелі в турецькому чи єгипетському форматах роботи. Тут тобі й басейни, й олінклюзів, й аніматори для дітей…

Зараз через заборону відвідування пляжів та купання в Чорному морі працюють лише ті бази відпочинку, де є басейни. Але навіть вони не всі відкрилися цього року, бо туристів замало, а утримувати будівлі та персонал – дорого. Завжди багатолюдні вулиці сьогодні порожні, не працюють багато кафе, магазинів, ринків, центрів розваг. Хоча на платформі «Букінг» достатньо пропозицій для бронювання на різний смак.


Вулиці в Коблевому, які ведуть до моря. Фото із соцмереж

Як розповіла херсонка Наталя, номери в Коблевому можна знайти на різний гаманець. Проживання на базі відпочинку з басейном коштує від 1000 гривень за номер. Але є номери (котеджі та апартаменти) й за 5-6 тисяч гривень на добу. Це без харчування або лише зі сніданками.

«Треба розуміти, що розваг, як і людей, у Коблевому зараз практично нема. Працює аквапарк, декілька магазинів та кафе. Ціни не захмарні, продукти, овочі, солодощі купити можна, поїсти теж. Багато хто, якщо на машинах, то їздять купатися на Тилігульський лиман. Там вода чиста і купання не заборонено. Кожен сам для себе вирішує, чи їхати зараз на відпочинок в умовах, коли над головою літають ракети. Ми поки тримаємося, бо херсонці й до обстрілів, можна сказати, звикли. Але нерви не в усіх такі міцні, як у нас. Родина, яка планувала 10 днів відпочивати, після другої безсонної ночі поїхала додому в Кривий Ріг», – розповідає Наталя.

НЕСПОКІЙНІ НОЧІ

Після атаки на Кримський міст 17 липня і перерізання логістичних шляхів постачання зброї на територію тимчасово окупованих Херсонської та Запорізької областей ворог почав блокувати зернові коридори з України та нищити портову інфраструктуру півдня України, а саме Одеської та Миколаївської областей.

Щоденні ракетні атаки з різних видів зброї – це те, що зараз робить країна-терорист з Одесою, Миколаєвом, Южним, Чорноморськом та Затокою. Убивчі ракети та шахеди летять з Чорного моря, дуже часто й у бік Коблевого, щоб потім змінити напрям на Одесу. Працює українське ППО, але чи не вперше з повномасштабного вторгнення прилетіло на коблівське узбережжя. Сталося це 19 липня.

Як повідомив начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім, уночі внаслідок ворожої атаки по населеному пункту Коблівської громади відбулося руйнування та займання об’єктів рекреаційної інфраструктури в прибережній зоні. Постраждали дві особи, одна з них госпіталізована.

Наслідки ракетного удару по Коблівській громаді. Відео: «НікВісті»

Після цього практично кожну ніч відпочиваючі та місцеві жителі чують вибухи, роботу ППО. Такий супровід лякає людей, багато хто покидає курорт через відбутність безпеки. А на вихідні, коли зазвичай приїздять на вікенд жителі Миколаєва, після обстрілу та атак на південь охочих відпочивати поменшало.

Як розповів адміністратор однієї з баз відпочинку Віктор, є відмови від бронювання. Є випадки, коли люди, які мали плани відпочити ще декілька днів, після чергової безсонної ночі покидають Коблеве.

НАДІЯ І ВІРА Є!

У Коблевому всі моляться на українське ППО та з радістю читають хроніки «хлопков» на військових об’єктах у Криму й поки ще окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Бо розуміють, що безпека півдня напряму залежить від успіхів України на війні.

Тим часом Коблівська громада не припиняє працювати над розвитком. Триває розроблення комплексного плану просторового розвитку території Коблівської сільської територіальної громади. 15 серпня 2023 року відбудеться стратегічна сесія. Тут вирішили не втрачати час і зараз уже думати про повоєнні справи. Людям потрібні якісні умови для відпочинку, інвесторам – прозорі умови, місцевим жителям – робота, громаді – кошти на розвиток.

Публікацію здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів