Кілька повних причепів з мінами вивезли: фермер-військовий із Херсонщини – про відновлення свого підприємства

Ще рік тому фермерське господарство Олександра Киричишина в селі Благодатівка було повністю зруйноване, техніка та склади знищені, а на полях ніхто не працював, бо вони на 90 відсотків були всіяні російськими мінами. Проте нині підприємство відроджується і вже засіяло 2600 га полів соняшником,  ріпаком та ярою пшеницею.

Голова фермерського господарства Олександр, розповів, що незважаючи на воєнний стан робота продовжується. А команда має амбітні плани – збільшити обсяг вирощування зернових, технічних і кормових культур. Нині господарство за власні кошти проводить розмінування сільськогосподарських угідь. На сьогодні з 4700 гектарів земель розміновано  вже більше 3500.

Історію фермера розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. 

Олександр Киричишин півтора роки воював в лавах ЗСУ, приймав участь й у звільнені Херсонської області від російських загарбників. На своє підприємство повернувся влітку минулого року, після того, як звільнився зі служби в запас. Чоловік розповів, що його господарство росіяни розбили вщент, а поля були майже всі заміновані.

«У нас тут ангари розбиті були геть. Йшов наступ через наші поля, то в нас дуже багато російських мін було. Все це вручну потім виймалося. Яма на ямі на полях. Ми вже замучились цілий рік», – поділився Олександр Киричишин.

За його словами, з полів господарства вивезли кілька повних причепів ворожих мін. Вибухонебезпечні предмети фермер віддає військовим ЗСУ.

«Вивозимо на ЗСУ, хлопцям повіддавав, я ж воював півтора роки, друзів вистачає», – розповів пан Олександр.

Російські міни, знайдені на полях агропідприємства пана Олександра. Скриншот із відео ХОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині горить врожай: росіяни скидають на поля вибухівку

Нині ж аграрій продовжує працювати над відновленням свого підприємства. Завдяки підтримці Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) фермер отримав модульний склад з тентовим покриттям і тепер зможе зберігати врожай.

Підприємство пана Олександра також допомагає громаді у відбудові навчального  закладу та відновленні інфраструктури села.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під пекучим сонцем та обстрілами: скільки врожаю вже зібрали на Херсонщині

Головне фото ілюстративне/ Die Zeit, в тексті – скриншот із відео ХОВА.

Пов'язані записи

Ілюзія «ситого» життя: як Кремль засипав грошима ТОТ Херсонщини, а отримав інфраструктурний та економічний колапс

Коли навесні 2022 року російські війська окупували лівобережну частину Херсонської області, пропагандистська машина Кремля увімкнула звичний наратив: «Росія тут назавжди, ми принесли стабільність і процвітання».  Для демонстрації цієї «стабільності» Москва…

Подробиці
На площі біля зруйнованої будівлі Херсонської ОДА квітнуть сотні троянд (фото)

У самому серці Херсона, поруч із понівеченою будівлею облдержадміністрації, нині квітнуть сотні троянд. Яскраві червоні, ніжно-рожеві та золотисті квіти вкрили клумби біля площі Свободи. Минув рік з моменту руйнації будівлі…

Подробиці