Кадрові ротації у Херсонській ОВА. Хто звільнився із заступників, а хто залишився

Кадрові ротації у Херсонській ОВА. Хто звільнився із заступників, а хто залишився

Автор: Євген Веселов 08 Декабря 2022 12:35

29 листопада 2022 року Кабінет Міністрів України погодив призначення двох заступників начальника Херсонської обласної військової адміністрації Ярослава Янушевича. В повідомленні йшлося про Рибалко Дмитра Івановича та Кривенка Івана Юрійовича. Вони досить чекають на своє призначення.

8 грудня 2022 року херсонські ЗМІ повідомляють про звільнення двох заступників Янушевича, які йому дісталися від попередника Генадія Лагути.
Перший - це Бутрій Дмитро Стефанович, який на державній службі з 2015 року і майже весь цей час займав посаду першого заступника голови ХОДА.

Дмитро Бутрій двічі виконував обов’язки голови Херсонської ОДА – після звільнення з цієї посади Андрія Гордєева у 2019 році та після звільнення Генадія Лагути у липні 2022 року.

Більше всього Дмитра Бутрія згадували у пресі у зв’язку із проходженням процесу децентралізації у Херсонській області, куратором якого він був. Тоді херсонські ЗМІ закидали йому упередженість стосовно об’єднання деяких громад, як то Голопристанської. Але без сумнівів, Бутрій був найдосвідченим провідником децентралізації в області, знав кожну з 49 громад області. Звільнення Бутрія погодили у Офісі Президента на прохання Янушевича.

Фото видання «Мост»

Інший заступник, який начебто самостійно написав заяву про звільнення зі своєї посади, – це Андрій Граділь. Про це з посиланням на свої джерела повідомляє видання «Мост».

Андрій Граділь народився у 1973 році і виріс у Херсоні. Довго працював у банківський сфері, у 2005-2010 роках вже обіймав посаду заступника голови Херсонської ОДА при Борисі Силенкові. Після цього Граділь з 2012 по 2017 роки очолював Управління Національного банку України у Херсонській області, спочатку у якості начальника, а потім представника.

В наступні два роки Граділь працював заступником Міністра фінансів України в уряді Гройсмана. Звідки перевівся на посаду начальника управління внутрішнього аудиту Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України. Останні два роки викладав на кафедрі публічного управління та адміністрування Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України. Спочатку на посаді доцента, а потім професора кафедри.
Граділя називають досвідченим фінансистом і саме тією людиною, яка у відверто слабкій команді Лагути намагалася хоч якось вирішувати проблеми фінансування зарплат бюджетників у перші місяці війни.

Із діючих заступників у Херсонській ОВА наразі тільки Вадим Гулько і Едуард Науменко.

Вадим Гулько працював на державній службі – займав посади різного рівня в органах Державного міграційної служби, але було це ще у 2011 – 2014 роках. Після цього Гулько працював на державному підприємстві «Український центр радіочастот».

Едуард Науменко взагалі на державній службі лише з кінця 2019 року, куди його привів на посаду рядового спеціаліста Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури екс-голова Херсонської ОДА, а нині депутат від правлячої партії «Слуга народу» Сергій Козир, який, як стверджують ЗМІ, є його кумом.

Буквально після декількох місяців на цій посаді у Науменко був карколомний кар’єрний зліт спочатку на посаду директора державної установи «Місцеві дороги Херсонщини», а через рік і на посаду заступника голови ХОДА Сергія Козиря.

Едуард Науменко (зліва) разом із головою Херсонської ОВА Сергієм Козирем (справа)

Враховуючи такі кадрові перестановки, то можна констатувати, що у команді Янушевича практично не залишилося досвідчених державних управлінців. Питань до роботи ХОВА особливо після звільнення правого берега Дніпра та Херсона дуже багато. Чи зможуть щось змінити нові кандидати та призначенці?

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів