Кадрова політика Янушевича і перші скандальні призначення

Кадрова політика Янушевича і перші скандальні призначення

Автор: Євген Веселов 24 Ноября 2022 13:17

Від влади ми чекаємо чесної та самовідданої роботи, вирішення наших проблем. Є дуже великий попит суспільства на справедливість, що саме зараз нарешті керувати областю, громадами будуть не пристосуванці та корупціонери, а справжні професіонали, що сумнівним особистостям, чиї дії відомі ще з мирних часів не потраплять до влади. Але очікування та реальність, як завжди, відрізняються між собою

В умовах військового стану інформація про кадрові призначення є закритою. Конкурси на посади у військові адміністрації не проводяться, свої декларації кандидати не подають. Про призначення ми дізнаємося вже по факту, коли у інформаційному просторі з’являються певні персоналії або у розпорядчих документах згадуються прізвища нових чиновників.


Про деякі перші кадрові призначення голови Херсонської міської військової адміністрації Галини Лугової ми повідомляли. Інформації не густо, але хоч щось.


Про кадрові призначення голови Херсонської обласної військової адміністрації Ярослава Янушевича відомо було ще менше. До визволення правого берегу Херсонщини керівництво Херсонської ОВА знаходилось у Кривому Розі і виконувало певні свої повноваження. Відомо, що першим заступником Янушевич призначив свого давнього підлеглого по попереднім містам роботи у міграційній службі, ДП «Документ» та ДП «Український державний центр радіочастот» Вадима Гулько.


Також з нових призначень цього періоду можна згадати Юрія Приварського. Він зайняв на посаду керівника департаменту розвитку ХОВА. Юрій Приварський народився у місті Рівно, свого часу працював у системи податкової адміністрації, а у 2014 – 2017 році обіймав посаду 1-го заступника голови рівненської ОДА.В перші місяці свого призначення (призначений у серпні 2022 року) Ярослав Янушевич особливої кадрової «революції» не вчинив. Зрозуміло, що відчувався як брак кадрів, які б погодились працювати у майже фронтовій зоні, так і те, що штат ОВА був укомплектований. Як хто працював, це вже інше питання.


Відомо, що із заступників у Янушевича від його попередника Геннадія Лагути залишилися Дмитро Бутрій, Андрій Граділь і Едуард Науменко. Було звільнено заступників Павла Куліка і Андрія Шибаєва.


Основні департаменти ХОВА залишись при своїх керівниках. Так фінансовий департамент, як і раніше очолює Наталя Вітренко, освітньою галуззю області опікується Тетяна Юшко, а департамент здоров’я - під керівництвом Тетяни Карчєвич.


В керівництві районних державних адміністрацій зміни мінімальні. Головою Херсонської районною державною адміністрацією продовжує керувати Михайло Лінецький. Скадовську РДА, як і до війни, продовжує очолювати Михайло Павліш, це рідний брат народного депутат України від владної партії «Слуга народу» Павла Павліша.
Каховську районну державну адміністрацію продовжує очолювати Наталя Стаднік, а у Геничеській РДА, після звільнення у вересня її очільника Сергія Оліфіренка, виконує обов’язки голови його перший заступник Юрій Коцегубов.


Усі ці чиновники були призначені за часів ще голови Херсонської ОДА Сергія Козиря, який тепер є народним депутатом від президентської партії «Слуга народу». Лише голова Бериславської районної державної адміністрації Володимир Літвінов був призначений у серпні 2022 року вже за поданням Ярослава Янушевича. До цього Володимир Літвінов працював заступником голови Бериславської РДА.


Як бачимо кадрові зміни майже мінімальні. З багатьох джерел нам відомо про брак кадрів у обласній військовій адміністрації, який голова ХОВА повинен ліквідовувати, а відповідно маємо вже перші скандали.

Кадри з забороненої ОПЗЖ


На посади в органах державного управління Ярослав Янушевич призначає представників партії «Опозиційна платформа – за життя» («ОПЗЖ»).


Нагадаємо, що діяльність «ОПЗЖ», лідером якої був зрадник, кум правителя росії путіна Віктор Медведчук, в Україні заборонена. 15 вересня 2022 року Касаційний адміністративний Суд України, за ініціативою СБУ, в складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» («ОПЗЖ») і остаточно заборонив її діяльність в Україні. Ця партії несла демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики росії, як на рівні керівництва, так і рядових її членів. «ОПЗЖ» фактично ретранслювала офіційну позицію країни-агресора щодо України та завдавала значної шкоди інтересам нашої держави.


І ось представники цієї партії з’являються у Херсонській ОВА. Першою ластівкою було призначення на посаду начальника Департаменту соціального захисту замість колаборантки Козакової Галини Іванової Інни. Іванова є діючим депутатом Бериславської районної ради від партії «ОПЗЖ», головою фракції цієї партії і до цього призначення займала посаду начальника управління соцзахисту Бериславської РДА. За інформацією дописувачів соціальних мереж, Іванову було свого часу звільнено з посади за неналежне виконання своїх обов'язків. У лютому ж цього року на неї було складено протокол СБУ, про що саме не повідомляється. Але це все не завадило Янушевичу призначити її на керівну посаду, яка має доступ до списків військовослужбовців і учасників АТО, як соціально незахищених осіб.Відбулося це ще у вересні 2022 року, коли ОВА знаходилася у Кривому Розі і сильного розголосу тоді цей кадровий нюанс не набув.


Справжній вибух викликала інформація про призначення радником голови Херсонської ОВА Ярослава Янушевича з питань ЖКХ депутата міської ради Юрія Стельмашенко¸ який був обраний знов ж таки від партії «ОПЗЖ» і являвся головою фракції цієї партії у міськраді. Причому оприлюднив цю інформацію сам Юрій Стельмашенко на своїй сторінці у соціальній мережі, скромно перерахувавши усі свої регалії і сумнівні досягнення. Робота Юрія Стельмашенко у міському господарстві містянам запам’яталася лише виконанням ремонту доріг під час дощу.


Це викликало суспільне обурення, і Янушевич вимушений був виправдовуватися, виклавши спростування цієї інформації на своїй сторінці у телеграм-каналі, заявивши, що це не відповідає дійсності.


Хоча майже одночасно з цим відео-зверненням голови Херсонської ОВА Стельмашенко написав у соціальній мережі, що враховуючи негативну реакцію на його призначення він не буде претендувати на цю посаду. Тобто ми розуміємо, що попередні домовленості були і лише суспільний розголос змусив Янушевича робити гарну міну при поганій грі.
Заради справедливості зауважимо, що у березні 2022 року Стельмашенко з іншими депутатами фракції «ОПЗЖ» заявив про саморозпуск фракції і вихід з цієї партії. Чого до речі ані тоді, ані зараз не зробили його колеги з обласної ради, де головою фракції був зрадник Рєпєлевській, а членом фракції і партії Єгор Устінов. За словами Стельмашенко, спочатку він брав участь у волонтерському русі, а зараз проходить службу у лавах ЗСУ.


Все це ні в якому разі не виправдовує те, що своїм членством у «ОПЗЖ» він підтримував всі ті проросійські наративи, які привели війну на нашу землю, але ми повинні були це зауважити.

Хтось намагається пояснювати повернення представників ОПЗЖ та інших заборонених партій до влади тим, що новий керманич дуже слабо орієнтується у реаліях нашої херсонської містечкової політики, але суспільство таких виправдовувань не сприймає. Навряд представникам заборонених партій, а це не тільки ОПЗЖ та протеже колоборантів вдасться утриматись на посадах.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: