Як партії реагують на зраду своїх херсонських депутатів

Вторгнення росії в Україну, зокрема окупація Херсонської області, потягло за собою зраду - перехід на бік окупантів низки депутатів різного рівня. Враховуючи, що відповідно до діючого законодавства України, депутати місцевих рад обираються від партій, ми проаналізували, як саме партії, під прапорами яких зрадники стали депутатами, відреагували на колобрантів у своїх лавах.

Найбільш гучне прізвище серед колобрантів це - повний кавалер українських орденів «За заслуги», тричі міський голова Херсона, депутат Верховної ради України - Володимир Сальдо. На останніх виборах він з партією свого імені - «Блок Володимира Сальдо» - завів низку депутатів до міської та обласної рад. Серед них, зокрема, його теперішній «заступник голови військової адміністрації» Ігор Семенчев. Після вторгнення росії до України Сальдо і Семенчев виявили проросійську позицію і згодом були призначені «головою Херсонської військової адміністрації» та «заступником» відповідно.

Ще один колобрант і ще один «заступник» гауляйтера Сальдо це - Сергій Черевко. Він довгий час був заступником Сальдо, коли від займав посаду міського голови Херсона. У 2020 році балотувався до Корабельної районної у місті ради. Був обраний депутатом райради. На момент балотування працював радником гендиректора ТОВ “Смарт Медіатайм груп”.

Сергій Черевко

Згодом, після участі Сальдо у проросійському мітингу, голова фракції «Блок Володимира Сальдо» у Херсонській обласній раді Валерій Литвин надіслав листа першому заступнику голови обласної ради Юрію Соболевському. У листі йдеться, що депутати не погоджуються з діями Сальдо, і продовжать діяльність в обласній раді у складі групи «Підтримка програм Президента України». 20 березня 2022 року Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення призупинити діяльність низки політичних партій, які підозрюються у зв'язках з Російською Федерацією. У тому числі й «Блок Володимира Сальдо».

Наступна партія, у лавах якої опинилися зрадники - це «Наш Край». Ії представник - депутат Херсонської обласної ради Віталій Булюк також пішов на співпрацю з окупантами. Як свого заступника його особисто представив на нараді гауляйтер Сальдо.

Віталій Булюк

Одіозний екс-таможеник під час президента-втікача Януковича Віталій Булюк навіть підпав свого часу під люстрацію, але через суд зміг скасувати це рішення. Вже перед самою війною навіть поновився на колишній посаді. До речі, Віталій Булюк, як і Володимир Сальдо, нагороджений орденом України «За заслуги» ІІІ ступеню і безліччю відомчих відзнак. Цікаво і те, що Булюк, Сальдо і Семенчєв були представниками партії «Наш Край» і в попередньому скликанні. Відомо, що 20 травня цього року партія розпочала процедуру відкликання депутатських повноважень Віталія Булюка. Про це йдеться на офіційному сайті партії.

До речі, Булюка, як і Сальдо, до цього часу не позбавили державних нагород України. Діяльність партії «Опозиційна платформа - За життя», як і партії «Блок «Володимира Сальдо», були призупинені рішенням РНБО . Наразі акцентуємо увагу на двох колобрантах від цієї політичної сили на Херсонщини. Перший – це голова фракці ОПЗЖ у Херсонській обласній раді, крупний каховський фермер Едуард Репілевський. Він не просто співпрацює з окупантами, а й перереєстровує свій бізнес у тимчасово окупованому Криму.

Про це він розповів російським пропагандистам. Син Едуарда Репілевського - Данило - є також діючим депутатом Херсонської обласної ради, але від партії «Слуга народа». Про публічне висловлювання ним свої позиції щодо вторгнення росії не відомо.

Із соціальних мереж, зокрема сторінки голови фракції «ОПЗЖ» у Херсонській міській раді Юрія Стельмашенко, стало відомо що 16 березня 2022 року фракція ухвалила рішення про припинення свого існування . Інформація про ухвалення такого рішення фракцією партії у Херсонській обласній раді відсутня. Також відсутня інформація про засудження обласного осередка партії «ОПЗЖ» дій свого голови фракції у Херсонській обласній раді Едуарда Репілевського.

Ще одна історія зради пов’язана із народним депутатом України від Херсонщини Олексієм Ковальовим. Як відомо, Генеральна прокуратура України звернулася до СБУ з проханням всебічно розслідувати всі факти та обставини його перебування на тимчасово захопленій території Херсонщини та його спілкування із окупаційними військами. Фракція «Слуга народу» у Верховній Раді виключила його зі свого складу.

Олексій Ковальов

Цікаво, що старший брат нардепа - Юрій Ковальов - є депутатом Херсонської обласної ради від партії «Слуга народу» і головою депутатської комунальної комісії. Жодного разу публічно він не заявляв свою позицію стосовно агресії росії проти України.

Оптимізм викликає той факт, що випадки колаборанства у депутатському середовищі Херсонщини все ж таки не носять масового характеру. Більшість депутатів різних рівнів демонструють проукраїнську позицію, багато обранців займаються волонтерством, вступили до лав ЗСУ або ТРО. Звичайно, що людям з активною позицією у з часом доводиться виїжджати з Херсонщини з міркувань безпеки. Бо окупант полює на лідерів думок, активістів, депутатів з метою залучення їх до співпраці.

Намагатимося й далі відстежувати зрадників Херсонщини та віримо у їх покарання.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News