Херсонський депутат від ОПЗЖ Устинов потрапив у гучний скандал

Днями у соціальних мережах з’явилася інформація про те, що депутат Херсонської обласної ради, голова обласної організації ОПЗЖ Єгор Устинов працює заступником директора «Київгазу». Поки херсонські активісти, які слідкують за кар’єрним шляхом відомих місцевих чиновників та регіоналів, обговорювали це призначення у негативному контексті, «Київгаз» опублікував інформацію про те, що пан Устинов вже у них не працює. Його звільнено 12 січня 2023 року.

Про це йдеться у офіційному повідомленні компанії, опублікованому на сайті :

«Єгор Устинов 12 січня 2023 року звільнений з компанії «Київгаз», інших кадрових рішень щодо нього компанія не приймала. Поширена днями в низці інтернет-ресурсів інформація про те, що депутат Херсонської облради від «Опозиційної платформи – За життя» Єгора Устинова нібито призначено заступником керівника (у деяких джерелах – очільником) акціонерного товариства «Київгаз» некоректна. Єгор Устинов займав посаду заступника і був звільнений 12 січня 2023 року. Станом на сьогодні жодних кадрових рішень про призначення Єгора Устинова на посаду в компанії не приймали».

Як виявилося, Устинов працював у Києві вже деякий час, але до кінця 2022 року вважався ще й першим заступником голови Херсонської обласної ради. Повноваження заступника йому вдалося скласти лише 23 грудня 2022 року, хоча заяву він написав ще у травні. Певне, з того часу, як влаштувався до «Київгазу». Саме у грудні відбулась перша з березня 2022 року сесія Херсонської облради, яка й розглянула та задовольнила заяву Устинова.

Чому така увага до Устинова?

Все просто – політичний шлях цієї людини пов’язаний з Партією регіонів, яка перевтілилися у Опозиційний блок, а після розколу в останньому з’явилося ОПЗЖ. Життєвий та кар’єрний шлях постійно перетинався з херсонцями, які після 24 лютого 2022 року зрадили Україні. Наприклад, його однопартієць та колишній підлеглий Ігор Житченко - директор «Херсонелектротрансу», вже перереєстрував підприємство на росії.

Партії Опозиційний блок та ОПЗЖ заборонені в Україні. ОПЗЖ створено у 2018 році, її очолили Вадим Рабінович та Юрій Бойко, які пішли з «Опоблоку» після розколу. Крім них, до партії увійшли, зокрема, такі одіозні особи як Віктор Медведчук, Вадим Столар, Сергій Льовочкін. Устинов ніде публічно не повідомляв про свій вихід з ОПЗЖ. Як пише Кавун.сіті, посилаючись на дані Юконтроль, Устинов досі рахується керівником обласної організації.

Відомий Устинов й тим, що підтримував російські наративи, беручи участь у акціях «Спасібо деду за победу», «Безсмертний полк».

На фото з цих заходів він поряд із Сергієм Черевко, який відкрито перейшов на бік росії і працює в окупаційній владі.

В перші дні повномасштабного вторгнення про Устинова не було чутно, а потім 3 та 4 березня з’явилися 2 світлини на його сторінці у Фейсбук , де він розвозить хліб та допомагає херсонцям.

13 березня на День визволення Херсона від нацистів під час Другої світової війни Єгор Устинов разом зі своїми однопартійцями з ОПЗЖ покладає квіти до Вічного вогню у парку Слави в Херсоні. Поряд з Устиновим – Житченко.

Нагадаємо, у той день відбувся наймасовіший мітинг херсонців проти окупації, люди колоною з площі Свободи рушили до парку Слави, щоб не дати зрадникам на чолі зі Стремоусовим і Сальдо створити картинку для російських ЗМІ про те, що Херсон – це російське місто.

Після цього на сторінці Устинова є тільки українські патріотичні картинки на кшталт «Слава ЗСУ», також він виставив картинку-вітання зі звільненням Херсона 11.11.2022 року.

Отже, можна припустити, що покладання квітів 13 березня було останнім публічним заходом, в якому брав участь Устинов в Херсоні. Звинуватити його у тому, що він підтримав росію або співпрацював з окупантами наразі неможливо. Таких фактів у відкритому доступі нема, як і підозр від правоохоронців. Скоріше за все, політик виїхав на підконтрольну Україні територію ще навесні. І влаштувався на роботу у «Київгаз», написавши заяву до Херсонської обласної ради про складання повноважень першого заступника.

Громадськість же слідкує за кар’єрою Устинова через його партійну приналежність та товаришування з людьми, які виявилися зрадниками.

Як повідомляє Кавун.сіті, Єгор Устинов має кілька вищих освіт (за різними даними він має 3 або 5 різних спеціальностей) і навіть захистив дисертацію кандидата економічних наук. Захищав її Єгор Устинов у ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Але повернемось до кар'єри Устинова. Він наразі продовжує очолювати Херсонську регіональну організацію ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» (Дані системи Youcontrol), а з 2011 до 2016 очолював Скадовську районну організацію «Партії регіонів»).

У період з 09.2005 по 08.2006 – проходив дійсну військову службу на посадах офіцерського оперативного складу у Службі безпеки України, м.Київ.

З 09.2006 по 12.2006 — обіймав посаду заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві.

З 12.2006 по 02.2010 — працював на посаді заступника начальника Головного управління – начальника управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Пенсійного фонду України в м.Києві.

З 07.2010 по 03.2011 — обіймав посаду першого заступника голови Білозерської районної державної адміністрації Херсонської області.

З 26.03.2011 по 07.2013 р. призначений на посаду голови Скадовської районної державної адміністрації Херсонської області.

07.2013 — Перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

З липня 2016 до 22.10.2020 — директор КП «Херсонелектротранс».

З кінця 2020 року до травня 2022 — один із двох перших заступників Голови Херсонської обласної ради.

Двічі обирався депутатом: Херсонської міської ради від «Опозиційного блоку» (2015 — 2020 рр.) та Херсонської обласної ради (у 2020 році) від ОПЗЖ.

Автор: Єгор Веселов

Тэги:

Херсонщина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів