«Херсонелектротранс» разом із Ігоремо Житченком зареєстрували за російським законодавством

«Кавун.City» продовжує розповідати вам про можливих колаборантів, а також тих, хто вже має підозри від правоохоронців. На черзі — депутат Херсонської міської ради від ОПЗЖ Ігор Житченко, який очолював МКП «Херсонелектротранс».

Херсонська міська рада, Ігор Житченко

За даними системи YouControl наразі керівником КП «Херсонелектротранс» залишається Ігор Житченко, але призначений підписант, який тимчасово має право першого підпису — Андрій Швець.

Де сам Ігор Житченко, в Херсонській міській військовій адміністрації (начальниця — Галина Лугова) не повідомили. 2 грудня 2022 року в телеграм-каналі, який раніше належав Херсонській міській раді, повідомили, що наразі рада працює над тим, «аби призначити виконуючого обов'язки директора підприємства, аби працівникам нараховувались кошти». Тобто певний час працівникам зарплата, яка у повному обсязі виплачується з бюджету міста Херсон, не виплачувалась.

3 січня 2023 року КП «Херсонелектротранс» обстріляли росіяни. За словами Галини Лугової, загалом на підприємстві перебувало 20 тролейбусів, у всіх вибуховою хвилею вибило вікна. Окрім того, зафіксоване влучання в адмінбудівлю підприємства. Без постраждалих. Тролейбус, який перебував в укритті, — цілий.

«Також додам, що завдяки тому, що Херсон вчасно повернув постачальнику 4 тролейбуси, які були на зберіганні у КП «Херсонелектротранс», ми уникли ситуації, коли б мусили платити збитки за пошкоджене майно», — зауважила Галина Лугова.

Варто також додати, що від моменту звільнення Херсона електротранспорт не виходив на вулиці міста — потреби у перевезенні покривалися і покриваються автобусами підприємства ХКТС, повідомляє міська військова адміністрація. А чому не виходили, знаєте? Тому що окупанти перед тим, як покинути Херсон, знищували контактну мережу: десь обстрілами і поваленням стовпів, десь — цинічно зривали ковшами іншої комунальної техніки, яку крали на підприємствах житлово-комунального господарства.

Станом вже на початок 2023 року відомо, що КП «Херсонелектротранс» росіяни зареєстрували за своїм законодавством, а «керувати» призначили Ігоря Житченка, який, за нашою інформацію, тривалий час перебував в Олешках — можливо і зараз там перебуває (це окупована територія Херсонщини). Сама реєстрація відбулась наприкінці грудня.

Дані з російського реєстру ЕГРЮЛ

Ігор Житченко — чинний депутат Херсонської міської ради від ОПЗЖ, до цього був депутатом Олешківської міської ради від ОПЗЖ. Під час президентських виборів 2019 року був довіреною особою від кандидата у Президенти Юрія Бойка по ТВО 186.

З 2016 року КП «Херсонелектротранс» Єгор Устинов, якого звільнили 16 жовтня 2020 року. На той момент Устинов був депутатом Херсонської міської ради від Опозиційного блоку, згодом обрався до обласної від ОПЗЖ і став одним із двох (!) перших заступників Голови Херсонської обласної ради. Так, в облраді в Херсоні було два перших заступники. У травні 2022 року написав заяву про складання повноважень, яку обласна рада затвердила голосуванням у грудні. Житченко на «Електротрансі» був багаторічним заступником Устинова, а згодом очолив підприємство.

Автор: Євгенія Вірлич

Тэги:

Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів