До початку повномасштабного вторгнення Росії Надія Швець працювала в дитсадку села Станіслав на Херсонщині, а тепер відновила свою професійну діяльність у новому місці. У листопаді 2023 року вона разом з чотирма дітьми переїхала до Козятина, що на Вінниччині, де відкрила анімаційну студію.
Пані Надія розробила програму з навчання анімації ще в рідному селі, а у Козятині продовжує працювати за улюбленим напрямком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонка відкрила галерею в Одесі: «Море і місто» – перша виставка в артпросторі
Студія працює з квітня 2024 року, заняття безкоштовні й проходять раз на тиждень. Наразі там займаються 15 дітей, які ліплять із пластиліну казкових персонажів для майбутнього мультфільму про Козятин. В основі сценарію – легенда про створення міста.
Про роботу студії, а також створення мультфільму жителька Херсонщини розповіла у сюжеті «Суспільне Вінниця».
«Цей мультфільм буде про Козятин, легенд там 5-6, але їх треба скомпонувати в одну. І ми вирішили, що це буде своєрідна подорож у часі. Ми будемо подорожувати та показувати, як це відбувалося до нашої ери, потім козацька доба та створення станції», – розповідає засновниця студії Надія Швець.
До процесу створення мультфільму активно залучаються і батьки дітей. Вони вже створили декорації, зокрема залізничний вокзал, кав'ярню, парк тощо.
Наразі триває робота над фотографуванням пластилінових фігурок, з чим допомагає інша херсонка – Надія Гонтар. Далі – анімація героїв за допомогою спеціальної програми.
Головних героїв у фільмі буде десять, також є другорядні персонажі, озвучуватимуть їх діти.
«Ми уважно дотримуємося сценарію. Наприклад, якщо у хаті є стіл і стільці, вони обов'язково мають бути на місці. Всі елементи ми виготовляємо з пластиліну або паперу. Для зйомки мультфільму герої розміщуються, фотографуються, потім змінюються позиції та знову фотографуються. В кінці всі зображення монтуємо у відеоредакторі», – пояснює Надія Швець.
Завершити роботу над мультфільмом та презентувати його жителям Козятина планують до кінця року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тут кожна річ має свою історію»: як родина з Миколаєва створила етносадибу
Фото: «Суспільне Вінниця»
Тэги: