Херсонка та ще 10 українок стали переможницями престижної бізнес-премії у Великій Британії

Херсонка та ще 10 українок стали переможницями престижної бізнес-премії у Великій Британії

Автор: Марина Поліщук 22 Червня 2024 15:30

Херсонка Інна Сопрончук, яка заснувала онлайн-школу Speak Ukrainian, стала однією з 20 переможниць премії Visa Everywhere Pioneer 20 у Великобританії. Загалом у цьому списку успішних жінок – 11 українок!

Програма присвячена до Всесвітнього дня біженців, який відзначається 20 червня, та щорічно номінує 20 жінок-біженок, які побудували успішний бізнес в Європі.

ВІД УКРАЇНСЬКОЇ ВЧИТЕЛЬКИ ДО ВИКЛАДАЧКИ В ОКСФОРДІ

Про жительку Херсона Інну Сопрончук «Гривна» вже розповідала. Нагадаємо, проживши місяць в окупації, вона змогла виїхати. Чоловік пішов захищати Україну, а Інна вирішила популяризувати українську мову у світі. 

Ще в Херсоні Інна стала засновницею онлайн-школи Speak Ukrainian. Попри війну, окупацію міста та виїзд за кордон, їй вдалося не лише втримати бізнес на плаву, а й масштабувати його, пише «Суспільне». Крім того, Інна має благодійну онлайн-крамницю одягу з українською символікою, який відкрила в окупації. Усі зароблені кошти з продажів спрямовує на допомогу херсонським волонтерам та військовим на Херсонському напрямку.

За словами дівчини, вона подала заявку на участь у програмі Visa Everywhere Pioneer 20 завдяки знайомій українці, яка проживає в Лондоні. В анкеті треба було вказати коротку інформацію про себе, а також написати два есе англійською мовою про своє життя і власну справу, місію та результати.

«Мене звати Інна Сопрончук, я горда українка. Я виросла в селі біля Чорного моря в прекрасній Херсонській області в Україні. Вихована в родині педагогів, вплив моєї матері розпалив мою пристрасть до нашої країни, поезії та рідної мови», – так херсонка почала розповідь про себе в анкеті на конкурс.

В анкеті Інна також розповіла, що після закінчення філологічного факультету 8 років тому почала кар’єру вчителя української мови. Ця пристрасть переросла у створення відеоуроків у соціальних мережах, створення підручників, розробку карток і запуск онлайн-курсів.

Рятуючись від окупації, Інна тимчасово перебувала в західній Україні, звідки надіслала сміливого електронного листа до Оксфордського університету, запропонувавши свої знання з української мови. І її прийняли, надавши честь бути піонером української мови в такому престижному навчальному закладі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчителька з Херсона потрапила до дванадцятки кращих педагогів країни


Херсонка Інна Сопрончук – в Оксфордському університеті. Фото зі сторінки Інни в соцмережі

«Тим часом я продовжувала розширювати свою онлайн-школу «Розмовляй українською», навчаючи студентів по всьому світу. У Великій Британії я зустріла багато людей, які прагнули долучитися до української мови та культури.

Разом з британською подругою Кендіс у травні 2023 року ми запустили перший у Лондоні україномовний клуб. Ця ініціатива не лише викликала резонанс серед іноземців, які вивчають українську мову, але й сприяла розвитку почуття спільноти серед українців, які проживають у Великобританії», - написала херсонка в анкеті.

Одночасно з викладацькою діяльністю Інна активно проводить роз’яснювальну роботу про ситуацію в Україні, бере участь у конференціях та форумах, присвячених українсько-російській війні.

«Зараз я пишу книгу, в якій розповідаю історію мого рідного міста про окупацію та мій досвід під час війни», - розповідає Інна Сопрончук.

Вона має намір відправитися до США, щоб викладати українську мову в Техаському університеті. А у 2025 році планує повернутися в Київ та створити тут український мовно-культурний центр.

Щодо заснування онлайн-крамниці Інна розповіла так:

«Життя під окупацією становило величезні випробування. Багато людей у ​​моєму рідному місті страждали від голоду, гуманітарної кризи та дефіциту необхідних продуктів через російську блокаду. Натхненна хоробрістю подруг, які зголосилися допомогти тим, хто цього потребує, я шукала способи зробити свій внесок.

Однієї безсонної ночі під час ракетних ударів спалахнула іскра натхнення, коли фотографія Стівена Кінга в футболці з написом «Я з Україною» з’явилася в моїй стрічці новин. Я подумала про себе: «Це геніальна ідея! Створю благодійний магазин з українським мерчем».

Протягом двох тижнів ініціатива почала розвиватися, накопичивши вражаючий прибуток у 131 016 фунтів стерлінгів у перши же місяць та продовжує зростати!»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «За це був би мішок на голову та підвал»: херсонська вчителька – про організацію підпільної української школи в окупації

ЖІНКИ, ЯКІ СТВОРИЛИ УСПІШНИЙ БІЗНЕС В ЄВРОПІ ТА ПІДТРИМУЮТЬ УКРАЇНУ

Окрім херсонки Інни Сопрончук, у списку цьогорічних призерок премії Visa Everywhere Pioneer 20 – іще 10 українок із різних регіонів, зокрема й з Одеси та Миколаєва. Історія виживання та успіху кожної з них заслуговує на окрему увагу.


Усі 20 переможниць цьогорічної премії. Фото: wearethecity.com

ОЛЕКСАНДРА ВОЛКОВА – родом з Миколаєва, засновниця модельної та івент-агенцій Volkova PR & Fashion Talents Agency, а також UA in UK Community. Вона переїхала в Лондон (Велика Британія) у квітні 2022 року через початок війни та неможливість жити й працювати в рідному місті, де втратила команду, бізнес і квартиру.

АННА АНДРІЄВСЬКА – засновниця та гендиректорка першого Клубу українських бізнес-леді в Шотландії, допомагає українським жінкам знайти себе та заснувати бізнес і жити в цій країні. Також має власний бізнес із виготовлення свічок Anna Candles у кольорах українського прапора.

КАТЕРИНА АЛЕКСЄЄНКО – родом з Одеси, переїхала до Гамбурга (Німеччина) влітку 2022 року, заснувала там кадрове агентство StaFFinder, яке спеціалізується на пошуку та підборі персоналу для німецьких компаній.

КАТЕРИНА СТЕЦЬКОВА – переїхала до Едінбурга (Велика Британія), де відкрила суші-ресторан «Мінамі», на роботу бере біженців-земляків.

ЛІЛІЯ ІЛЬКЕВИЧ – переїхала до Великої Британії влітку 2022 року, де заснувала туристичну компанію. Її клієнти – українці, які приїхали до Великої Британії через війну, не знають англійської, тому їм важко користуватися послугами англомовних британських компаній.

ЛІЛІЯ ПОЧКУН – з лютого 2022 року живе у Великій Британії, де продає борщ та збирає гроші на відновлення України. Заснувала бренд BorschToGo – бістро, де продають український борщ.

МАРІЯ КУЩ – із міста Суми, після початку великої війни переїхала з пораненим сином у Беркхемстед (Велика Британія). В Україні була кінорежисеркою і продюсеркою, тому в Британії створила документальний фільм про українських дітей-біженців «Голоси», який став вірусним.

НАТАЛІЯ ІЛЬЧЕНКО – з Києва через війну виїхала до Польші, потім – до Великої Британії. У Лондоні створила компанію EduSpot Educational Consultancy, яка надає освітні послуги для українців.

ЄЛИЗАВЕТА ТАТАРИНА – у Лондоні живе з осені 2022 року, відкрила в центрі міста власну пекарню-кафе з українським колоритом.

ЄВГЕНІЯ ЖИРЯКОВА – уже 2 роки очолює Український освітній хаб у Великій Британії, який було створено за ініціативи Міністерства освіти і науки України. Також Євгенія є гендиректором Лондонського ділового клубу.

На головній світлині: Інна Сопрончук у футболці з власної онлайн-крамниці

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів