На ТОТ Херсонщини підприємців шантажують і змушують готувати заклади до курортного сезону

На ТОТ Херсонщини підприємців шантажують і змушують готувати заклади до курортного сезону

Автор: Дарина Лапіна 10 Апр. 2024 12:00

Окупанти не полишили своїх намірів розвивати сферу туризму на ТОТ Херсонщини. Незважаючи на близькість лінії фронту російські загарбники вимагають від підприємців, які залишились в окупації, відкривати свої заклади задля проведення туристичного сезону. А тих, хто вагається – шантажують можливим відібранням бізнесу.

Російські терористи на чолі зі зрадником Володимиром Сальдо продовжують розповідати, як з українських населених пунктів, що знаходяться в тимчасовій окупації, збираються робити курорти «рівня окупованого Криму та Кавказу».

Так, за словами Сальдо, щоб відпочивальникам було зручніше діставатися курортів лівобережної Херсонщини, на окупованій частині півдня будуть розвивати транспорт. За п'ять років нібито планують модернізувати 320 кілометрів автошляхів на азово-чорноморському напрямку. Крім того, на узбережжі Азовського моря передбачається будівництво мережі очисних споруд, пропорційною до збільшення кількості туристів, зазначив Сальдо.

Нині ж на окупованій частині Херсонщини місцевих підприємців змушують готувати свої заклади до майбутнього курортного сезону. Про це «Новинам Приазов’я» нещодавно розповів міський голова Скадовська Олександр Яковлєв:  

«Вони кажуть, що будуть розвивати курорт, якісь там навіть шалені програми ухвалюють. Реально це виливається в те, що вони зробили інвентаризацію кожного об'єкта на березі моря. Зараз спілкуються з власниками й переконують їх, щоб вони відкривалися до туристичного сезону. Це або заклади харчування, або заклади розміщення. При цьому зрозуміло, що ніхто не може сказати, чи будуть туристи, чи не будуть. Але те, що вони вимагають відкриватися і кажуть, якщо ви не будете відкриватися, то ми його чи заберемо, чи ми, можливо, в якесь управління візьмемо і когось поставимо іншого, хто буде працювати на ваших об'єктах, не звертаючи на права власності», – розповів мер Скадовська.

Не зрозуміло про який туристичний сезон може йти мова, коли окупанти зробили з того ж Скадовська справжню військову базу. За словами мера міста, російські військові живуть в тамтешніх дитячих таборах, яких в місті близько 20-ти. Найбільш відомий табір – комунальний заклад «Слава», який належав Криворізькій міськраді.

«Там з першого дня розміщуються військові. Вони не просто там зробили собі базу, там всі під'їзди перекриті, стоять блокпости. Прилегла територія доволі значна і перебуває під контролем військових, тому там просто так не покатаєшся. Отже, говорити про нормальне функціонування там якихось курортних закладів навряд чи можна. Один-два вони, напевно, в місті показово запустять. Швидше за все, це будуть приватні бази тих людей, які зареєструвалися за російським законодавством і будуть працювати. Але це буде винятком, ніж правилом», – переконаний Яковлєв.

На його думку, цього року у Скадовську навряд чи буде масовий потік відпочивальників. Зокрема, за словами Яковлєва, пляжі та прилеглі території неготові, а деякі заміновані. Разом з тим, як і раніше заборонена навігація – вихід в море на катерах. Доступний для відвідування – хіба що центральний пляж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти планують туристичний сезон і водночас вивозять тварин – про ситуацію в «Асканії-Нова»

Нагадаємо, нещодавно «Гривна» вже розповідала, що росіяни збираються «створювати» нові цілорічні морські курорти та розвивати сферу туризму на ТОТ. Відповідну вказівку дав російський диктатор на нараді з представниками окупаційних так званих «адміністрацій». Та зважаючи на те, що кремль поспішно будує автомагістраль та залізничну лінію вздовж узбережжя Азовського моря можна припустити, що такі курорти будуть «зоною відпочинку» хіба що для окупаційних військ та працівників окупаційних адміністрацій і колаборантів. 

Також ми повідомляли, що на Арабатській стрілці російські загарбники продовжують захоплювати чужі бази відпочинку. Так, черговою здобиччю окупантів став пансіонат «Ярославна». 

За словами місцевих мешканців, на об'єкт завезли заробітчан із Узбекистану. Також на території пансіонату завезли будівельну техніку.

Фото з відкритих джерел.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів