Цього року фермери півдня Одещини втратили майже половину врожаю пізніх культур. Причиною втрат стала рекордна спека та застарілі системи зрошення. задля розв'язання цієї проблеми влада області сподівається, зокрема і на підтримку міжнародних партнерів.
Про значні втрати цьогорічного врожаю повідомив начальник Одеської ОВА Олег Кіпер у своєму телеграм-каналі.
«Цьогоріч через надмірну посуху на півдні Одещини, наші аграрії втратили до 50% врожаю соняшнику та інших культур. Тому реконструкція систем зрошення дуже важлива для нас», – зауважив очільник ООВА.
За його словами, нещодавно він провів онлайн-зустрічі з Президентом регіону Прованс-Альпи-Лазурний берег Французької Республіки Рено Мюзельє, на якій, серед іншого. Обговорили і проблему меліорації на Одещині.
«Передав пану Мюзельє наші напрацювання та проєкти, розраховуємо на допомогу Франції, оскільки наша Бессарабія та Лазурне узбережжя є подібними за кліматичними особливостями», – повідомив Олег Кіпер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рекордна спека знищила майже весь врожай пізніх культур агропідприємства на Одещині
Одеська ОВА також веде перемовини з партнерами з США щодо проєктів меліорації. Про це начальник ООВА розповів «Укрінформу».
«Посуха – проблема південної частини регіону. Через це ми втратили там 50-60% урожаю соняшника і кукурудзи. Працюємо, щоб покращити полив, меліорацію. Чистимо канали, встановлюємо нові помпи, наповнюємо озера, що пересихають. Температурний режим щороку зростає, це погано. У нас є проєкти з меліорації на 140 тис. гектарів, сподіваємося на підтримку США щодо цього, наразі з партнерами ведуться перемовини», – розповів Олег Кіпер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині група фермерів модернізувала радянську систему зрошування: як їм це вдалося
За його словами, відсутність нормального поливу на полях вплинула також і на цьогорічний врожай зернових.
«Сонце випалило все, що можна було. Урожай невисокий, минулоріч був приблизно такий самий. У середньому – до 40 центнерів із гектара. Якби був полив, мали б інший результат. Наприклад, в одному з господарств Подільського району, де є крапельний полив, з гектара збирають до 70 центнерів», – підкреслив очільник ООВА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вплив спеки на врожай: на Одещині та Миколаївщині умови для пшениці сприятливі, для соняшника й кукурудзи – ні
Фото ілюстративне, із сайту «Куркуль».
Тэги: