Дезінфекція житла після підтоплення: покрокова інструкція
Фото ілюстративне

Дезінфекція житла після підтоплення: покрокова інструкція

Автор: Євген Веселов 03 Липня 2023 15:19

Команда архітектурно-дизайнерського бюро Олексія Бреуса розробила для жителів затоплених та підтоплених територій рекомендації з відновлення, наведення ладу та дезінфекції приміщень, насамперед багатоповерхівок, звідки зійшла брудна вода

Як розповів Олексій Бреус, команда бюро, спираючись на власний досвід подолання наслідків підтоплення, на міжнародний досвід та на нормативну документацію, розробила технологічну карту поводження у будинках, які зазнали підтоплення чи затоплення. Також Олексій спілкувався з будівельниками та спеціалістами, які брали участь у будівництві багатоповерхівок в Херсоні.

Як розповів громадський діяч, експерт з цифрових технологій, херсонець Юрій Антощук, на жаль, у вільному доступі нема цілісної інструкції, що покроково робити людям, житло яких постраждало у наслідок теракту на Каховській ГЕС. Є багато деталей, які мають бути враховані.

Коротка вижимка що ж робити і в якій послідовності з підтопленими багатоповерхівками в Херсоні (і не тільки):
1. Провести огляд території навколо підтопленої будівлі – перевірити чи немає вимоїн, просідань чи зсувів ґрунту.
2. Провести огляд будівлі - переконатися що конструкції будинку не ушкоджені та не складають потенційної небезпеки для перебування та проживання в ній людей. Огляд несучої конструкції на предмет тріщин та характеру їх розкриття.
3. Після повної відкачки води з приміщення необхідно переконатися, що вода відсутня в середині конструкцій стін та підлоги. Доведеться демонтувати оздоблення, стяжку, утеплення підлоги, так само, як і гіпсокартон, вагонку, штукатурку та інші шари на стінах, щоб осушити основну несучу конструкцію. Крім того, в разі затоплення міжповерхового перекриття між підвальним та першим поверхами, важливо вивести можливу воду з пустот плит (зробивши відповідні отвори в них).
4. Прибрати та очистити від бруду та всього, що нанесла вода, всі поверхні. Тобто необхідно усунити з поверхонь конструкцій (цегляних стін, бетонних фундаментів, ФБС блоків, газоблоку тощо) всі-всі видимі залишки бруду принесені водою.
5. Осушення всіх приміщень. Перш ніж проводити дезінфекцію - необхідно прибрати надлишкову вологу. Тут у нагоді будуть різні інструменти та методи (осушувачі, теплові гармати, вологоабсорбуючі матеріали тощо).
6. Проведення антисептичних заходів проникної дії – обробка всіх поверхонь, що були підтоплені і вище, антисептичними засобами для знезараження та знищення небезпечних речовин. Головна задача - забезпечити захист конструкцій на максимальну глибину від розвитку грибкових та пліснявих утворень. І тут важливо використовувати ті чи інші дезінфікуючі засоби, в залежності від типу поверхонь, які будуть оброблятися.
7. Далі йде гідроізоляція поверхонь та усунення запахів.

Повна запис відео за участі Юрія Антощука та Олексія Бреуса.
Також експерти розробили детальну технологічну карту, в якій вказано навіть назви дезінфікуючих засобів та пропорції їх розведення.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів