Деякі священники УПЦ МП разом із півчими повтікали з Херсонщини до Росії та окупованого Криму

Деякі священники УПЦ МП разом із півчими повтікали з Херсонщини до Росії та окупованого Криму

Автор: Марина Поліщук 14 Янв. 2023 09:00

Настоятель Свято-Успенського собору Херсона архімандрит Олексій, який «евакуювався з правобережжя разом із російськими окупантами, засвітився в одному з храмів Сімферополя. Ще один біглий священник УПЦ МП – протоієрей каховського Свято-Покровського кафедрального собору Павло Чергинець, як виявилося, утік до Краснодарського краю.

У Туапсинському районі російського Краснодарського краю знайшовся біглий священник УПЦ МП – клірик та протоієрей каховського Свято-Покровського кафедрального собору Павло Чергинець. Разом із ним до Росії виїхали півчі храмів з Каховки та Херсона.

Про це стало відомо з відеосюжету з храму Богородиці Семистрільної «Пом’якшення злих сердець» на херсонському окупаційному телеканалі «Таврия», передає Центр журналістських розслідувань.

Цей храм розташований в селі Небуг Туапсинського району РФ. Стоячи на його подвір’ї, протоієрей каховського собору УПЦ МП Павло Чергинець подякував усім росіянам за допомогу «евакуйованим» жителям Херсонщини і зізнався, що кубанські звичаї святкування Різдва Христового дозволили йому «урізноманітнити свято».


Павло Чергинець, клірик та протоієрей Каховського Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ МП у Краснодарському краї РФ. Фото: скріншот відео

Раніше Павло Чергинець був настоятелем храму Воскресіння Христа в селі Василівка Любимівської територіальної громади Каховського району. Також він приятелює з відомим у Каховці бізнесменом, керівником єпархіального відділу з питань сім’ї Новокаховської єпархії УПЦ МП Ігорем Бжезицьким. Останній після повномасштабного вторгнення Росії в України став прислужувати окупантам і в липні 2022 року допомагав їм грабувати комунальне майно Каховської територіальної громади. 

2 травня 2022 року священники каховського Свято-Покровського кафедрального собору за участі представників окупаційної влади провели богослужіння на честь загиблих в організованій росіянами трагедії 2 травня 2014 року в Одесі. Цілком очікувано, що провину в цій трагедії під час «служби» поклали на українську владу.

Півчі каховського храму в травні брали активну участь у пропагандистських заходах російських окупантів. Зокрема, 9 травня на «Дєнь пабєди» деякі з них приходили до «вічного вогню» у Каховці з плакатом «Победили немецких фашистов, победим и украинских».


Півчі каховського храму УПЦ МП на заході російських окупантів 9 травня 2022 року. Фото: соцмережі

Видання IPC-Херсон повідомляє, що в Сімферополі також знайшовся біглий священник УПЦ МП – архімандрит Олексій, настоятель Свято-Успенського собору Херсона. У своєму різдвяному зверненні він порівняв «евакуйованих» з правобережжя Дніпра, у тому числі й місцевих колаборантів, з Христом. Також клірик-утікач висловив упевненість у швидкому поверненні Херсона під контроль російських військ. 


Архімандрит Олексій, настоятель Свято-Успенського собору Херсона, служить в одному із соборів Сімферополя

Нагадаємо, що Олексій, будучи настоятелем Успенського собору, одразу після окупації пішов на співпрацю з росіянами та влаштовував для них богослужіння у своїй церкві. Архімандрит останні роки мав дружні стосунки з гауляйтером Херсонщини Володимиром Сальдо. Саме в Успенському соборі Сальдо влаштовував служби для колаборантської верхівки під час окупації.


Гауляйтер Сальдо під час богослужіння в Успенському соборі Херсона, 12 червня 2022 року. Фото: відкрите джерело з мережі

Після звільнення міста архімандрит Олексій зник, але тепер зрозуміло, що він втік із Херсона разом з росіянами. Зараз, згідно з кадрами з його різдвяного звернення, настоятель-утікач знаходиться на території окупованого Криму та служить в одному з соборів міста Сімферополь.

***

Наприкінці минулого року, 27 грудня, Конституційний суд визнав таким, що відповідає Конституції, закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву та вказати свою приналежність до Росії.

На фото вгорі: Свято-Успенський собор у Херсоні.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів