Чому платіжки за опалення отримали й ті, хто має автономку – пояснення «Миколаївоблтеплоенерго»

Чому платіжки за опалення отримали й ті, хто має автономку – пояснення «Миколаївоблтеплоенерго»

Автор: Ганна Власенко 14 Февр. 2024 17:00

На початку лютого мешканцям миколаївських багатоповерхівок надійшли квитанції про нарахування за послугу теплопостачання. Однак платіжки отримали і ті, чиї квартири обладнані індивідуальним опаленням. У КП «Миколаївоблтеплоенерго» розʼяснили ситуацію з нарахуваннями, повідомляє ТРК «МАРТ».

На підприємстві пояснили, що система теплопостачання будинку є спільною власністю всіх, хто має квартири в ньому.

«КП «Миколаївоблтеплоенерго» здійснює комерційний облік споживання теплоенергії наданої для всього будинку, як єдиного майнового комплексу, а співвласники будинку оплачують таку теплову енергію, яка використовується на опалення всього будинку, як квартир і нежитлових приміщень, так і місць загального користування. В тому числі, оплачують таку теплову енергію і співвласники, що мають індивідуальне опалення», – пояснила начальниця служби збуту КП «МОТЕ» Валентина Карєва.

Обсяг теплової енергії, яка припадає саме на місця загального користування, розраховується відповідно до проєкту будинку, а також результатів енергоаудиту, розповідає Валентина Карєва. Однак не всі управителі або ОСББ надали підприємству необхідну технічну документацію.

«У разі відсутності у підприємства даних щодо площ місць загального користування та допоміжних приміщень, обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будинку, визначається спрощено, а саме частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будинку. Ця частка залежить від поверховості будинку: для 1-но та 5-ти поверхових будівель це 25 відсотків, від 6-ти до 10-ти поверховості будинку – це 20 відсотків, понад 10 поверхів – 15 відсотків», – додала Валентина Карєва.

Читайте також: Привласнив майже 2 млн гривень: оголошено вирок колишньому інженеру «Миколаївоблтеплоенерго»

Водночас нормативно-правові акти не передбачають звільнення громадян від обовʼязку сплати за теплову енергію, витрачену на опалення місць загального користування.

«Здійснення розподілу теплової енергії відповідно до норм методики є виключно вимогою законодавства. Ніяк не забаганкою або ініціативою «Миколаївоблтеплоенерго», – розповідає начальниця.

Карєва зазначила, що за вимогою чинних нормативно-правових актів, споживачі, котрі мають систему автономного опалення, мають право звернутись до Пенсійного фонду щодо отримання субсидії та пільг. Даний соціальний норматив розрахований для споживачів, які використовують природний газ або електричну енергію для свого індивідувального опалення.

Читайте також: Миколаївські депутати мають намір добитися спрощення процедури переходу на індивідуальне опалення

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів