Чи є перспективи відкриття курортного сезону на Миколаївщині до закінчення війни

Чи є перспективи відкриття курортного сезону на Миколаївщині до закінчення війни

Автор: Ян Ярчук 17 Июня 2024 15:25

На Миколаївщині діє заборона, введена ще у 2022 році, щодо функціонування місць масового відпочинку на морі та річках. Як раніше повідомляла «Гривна», курортного сезону цього літа в області не буде. Цілком можливо, що пляжі стануть доступні для відпочинку тільки після закінчення війни.

За словами начальника Миколаївської ОВА з питань туризму Миколи Марінова, перший курортний сезон після війни в Миколаївській області планують провести на точково розмінованих ділянках, щоб надати можливість бізнесу функціонувати. Про це він розповів виданню «НикВести».

«Я думаю, перший курортний сезон після війни ми зробимо якраз з точково розмінованими ділянками, щоб і бізнес міг хоч якось працювати», – зазначив Микола Марінов.

За його словами, розмінування пляжів є критично важливим завданням перед відновленням в майбутньому курортного сезону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборонений курортний сезон на Миколаївщині: закриті готелі та штрафи за купання

Торік планувалося, що спеціалізовані служби зможуть точково розмінувати та огородити пляжі для безпечного відпочинку місцевих жителів і туристів, але цьогоріч виявилося, що це не вдасться реалізувати, говорить Микола Марінов. На це, за його словами є декілька причин:

«По-перше — десантна небезпека, по-друге – розмінування, і по-третє – захисні споруди. ДСНС просто не встигають займатися розмінуванням пляжів, тому що вони зайняті більш нагальними питаннями, такими як поля, наприклад».

Наразі фахівці ДСНС зайняті іншими нагальними завданнями. Тож розмінування пляжів не входить у їхні пріоритети. Щодо термінів розмінування територій, прилеглих до водойм, пляжів, Микола Марінов зазначив, що це складний процес, тому він може зайняти багато років:

«Ще до повномасштабної війни фахівці час від часу проводили розмінування ділянок від боєприпасів часів другої світової війни. Тому, остаточне розмінування не знаю коли може завершитись, і коли ми зможемо убезпечити наше узбережжя».

Однак, зазначимо, що причиною відсутності курортного сезону є не тільки мінування територій, а й загроза російських ударів. Раніше голова Миколаївської ОВА Віталій Кім зазначав, що в області не можуть відкрити пляжі чорноморського узбережжя для відвідування через ризик артилерійських обстрілів.

Так само не працюватимуть басейни в морських готелях, які хотіли відкрити для відвідувачів. Причина так ж сама – загроза балістичних ударів, що прилітають ще до оголошення тривоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині в суботу відкриють пляжі: купатись можна, але ефективність протимінних сіток – сумнівна

Водночас у сусідній Одеській області курортний сезон вже розпочався, там цьогоріч відкрили 20 пляжів, що майже втричі більше, ніж торік.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів