«Будинок затопило, і вода хлюпала вже в його ліжку, а він був не в змозі собі допомогти». Ситуація в Комишанах

«Будинок затопило, і вода хлюпала вже в його ліжку, а він був не в змозі собі допомогти». Ситуація в Комишанах

Автор: Марина Поліщук 07 Июня 2023 18:10

Про ситуацію з підтопленням внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС у приміському селищі Комишани розповідає херсонський краєзнавець, співробітник газети «Гривна» Віктор Хмель. За його словами, багато будинків на прибережній території вже майже повністю покриті водою.

«Ранок нового дня – затоплення низов'їв Дніпра та населених пунктів триває. Вода піднімається. Судячи з позначки урізу води, зробленої вчора на початку 21:00 вечора, до 6:00 ранку вода затопила ще не менше 50 метрів берега. У деяких місцях селища багато будинків вже серйозно підтоплені. Пішли під воду мости, що зв'язують наші Комишани з Херсоном і Білозеркою. Так що ми практично на острові.

Схоже, дачі, що знаходяться вздовж річки Кошової та на протилежному від нас березі озера Безмін, потонули. Здалеку видно лише деякі дахи над водою. На всій затопленій водній площі спостерігається сильна течія. Несе сміття, мотлох і цілі острови очерету...» – пише в соцмережі чоловік та ділиться фотографіями, зробленими зранку 7 червня о 6:30:


Комишани, затоплення на крайніх вулицях, 7 червня 2023 р. Фото: Facebook/Viktor Khmel

Також Віктор Хмель розповів історію порятунку знайомого чоловіка, який через інвалідність не зміг би сам вибратися із затопленого будинку в Комишанах.

«Останні новини цієї години. Був у знайомого, що живе на околиці селища. Картина прикро-жахлива. Рятувальники та поліція насилу дістали його, неходячого інваліда, із затопленого будинку. Будинок затопило, і вода хлюпала вже в його ліжку, а він був просто не в змозі собі допомогти.

І це при тому, що в будинку є ще цокольний поверх, а на ґанок треба було підніматися високо по широких бетонних сходах. Рятувальникам довелося неабияк помучитися, щоб визволити його важке тіло. До того ж, глибина води біля ґанку була під 2 метри.

Поки ми чекали на машину евакуаційної допомоги, почали руйнуватися саманні прибудови біля будинку. Та й сам будинок, схоже, уже приречений...»


Порятунок жителя Комишан із затопленого будинку, 7 червня 2023 р. Фото: Facebook/Viktor Khmel

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів