Нова Каховка оговтується, вода вже не прибуває. А от в Олешках сухими залишаються лише три вулиці
Фото з відкритих джерел

Нова Каховка оговтується, вода вже не прибуває. А от в Олешках сухими залишаються лише три вулиці

Автор: Марина Поліщук 07 Июня 2023 14:10

На лівобережній окупованій частині Херсонської області – тяжка ситуація після підриву росіянами Каховської ГЕС. Окупанти покинули людей напризволяще, допомоги населенню з евакуацією ніхто не надає. Люди рятуються самотужки.

Найгірша ситуація в Олешках – там чимало жителів провели ніч на дахах будинків (див. головну світлину), повідомляють у соцмережах. Схожа ситуація в Голій Пристані, у селах Забарине, Кардашинка, Праві Солонці, Велика Кардашинка. Місцеві чати ще з учорашнього дня переповнені благаннями про допомогу в порятунку. Ось декілька повідомлень з місцевих пабліків:

«Люди у пастці. Звʼязку нема, світла нема».

***

«В Олешках вода в прибережній зоні доходить до дахів будинків. Люди в істериці, дзвонять рідним та прощаються. Багато людей похилого віку на дахах, човнів немає. Дістатись нічим. Шукаємо спосіб допомоги. Жах у тому, що люди не можуть пережити цієї ночі особливо маленькі діти».

***

«Ситуація погіршилася. Ми сидимо на даху. Нас не евакуюють. Російська влада все звалила, нас залишила. Світла немає, зв'язок почав пропадати. Будинки, які розташовані за 100 метрів від берега, вже у воді. Російські військові, покидаючи території, нікого не евакуйовували», – розповіла жителька Забариного.

***

«7.20, в Олешках центр поки без води, бо там найвище місце. По окраїнах води понад 3 метри, виїздів з міста немає. Пишуть, що течія велика, на резинових човнах небезпечно. Люди намагаються якось організуватися для допомоги іншим, але немає плавзасобів. Також «асвабадители» не пропускають людей. Також  пишуть в групах, що не пропускають людей на авто, які вчора самостійно хотіли виїхати в Раденськ, Копані. Велике прохання, підніміть тему порятунку людей лівого берега!!!! Мої батьки сидять там. У людей вже якийсь фаталізм - будь що буде. Благаю підіймати цю тему в медіапросторі!»

За словами першого заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, окупанти не допомагають жителям підтопленого лівобережжя  рятуватися від стихії. Виїжджати з цих районів загарбники дозволяють тільки за гроші. Крім того, загарбники навіть не скасували в цих районах комендантську годину, заблокувавши таким чином можливість людям самим врятуватися від затоплення.

Керівниця Олешківської МВА Тетяна Гасаненко повідомила «Суспільному», що в Олешках незатопленими лишилися кілька вулиць, проте вода продовжує прибувати.

«В Олешки прибуває вода. Незатопленими у місті залишаються кілька вулиць, але ситуація стрімко змінюється. Шляхів евакуації практично немає, окупаційна влада самоусунулась від цих обов’язків», - сказала вона.

За її словами, частково підтоплені або затоплені Кринки, Козачі Лагері, Підстепне, Піщанка, Праві і Ліві Солонці, Праві та Ліві Саги. Інформація про загиблих та поранених поки не надходила.

Начальниця Голопристанської РВА Світлана Лінник зауважила, що в її громаді рівень води сягнув 3,5 метра. Продовжує вода прибувати до Голої Пристані, її східна частина вже повністю під водою. У центрі міста вода сягає від 1 до 1,5 метра. Також затоплена берегова лінія села Стара Збур'ївка. Люди самостійно намагаються на човнах евакуюватися до безпечних місць.

А от у Новій Каховці вода вже не прибуває. Про це 7 червня в ефірі національного телемарафону розповів голова Новокаховської громади Володимир Коваленко. За його словами, на цей час затоплені проспект Дніпровський, вулиця Історична і частково вода виходить на вулицю Героїв України.

«Затоплене Робітниче селище, це приватний сектор і район 6-ї школи. Очікуємо відхід води та будемо дивитись, які наслідки», ‒ сказав Коваленко.

Він додав, що окупаційна влада не організувала евакуацію людей. Місцеві жителі виїжджали із затоплених районів самотужки. А російські війська через затоплення ближніх до річки територій відступили вглиб міста.


Дніпровський проспект у Новій Каховці. Скрін з відео, фото: novakahovka.city

Видання Novakahovka.city звернулося до керівника Новокаховської МВА Валерія Брусенського з питанням, чи співпрацює влада з волонтерами, які зараз намагаються рятувати людей і шукають човни?

«У нас немає потреби в селі Козацькому в цьому (знаходиться на правобережній частині Херсонщини, - ред.). А лівий берег неконтрольований. В інші села – як ми туди дістанемося? З лівого на правий берег човнами ніхто не перевозить людей, не вірте цим фейкам. Усе, що на воді, все знищується повністю, під постійним обстрілом. Вам ніхто не дасть можливості вийти з човном на берег, а по-друге, окупанти стріляють у будь-який плавзасіб. У нас вода спадає, це правий берег підтоплює – Олешки, Херсон – у них така ситуація», – коментує Валерій Брусенський.

А ось що розповіли NovaKahovka.City жителі Нової Каховки:

«Почали давати світло, де його не було – вода відходить, комунальники зранку працювали біля люків. Люди з зони підтоплення ходять до військової адміністрації, шукають відповіді на те, що робити з вологою проводкою, бояться вмикати світло. Існують черги за гуманітаркою біля соцмаркета. Загалом більш-менш стабільно, жвавого якогось руху чи паніки немає».

«Волонтери зараз вивозять людей з затоплених будинків і шукають місця, де їм перебути – у трохи безпечні. Зараз шукають човни, щоб допомогти. Російські військові не випускають людей з населених пунктів. Голова військової адміністрації Нової Каховки Володимир Леонтьєв заявив, що Дніпряни, Кринки, Козачі Лагеря затоплені по дах».

Ці села розташовані одне за одним вниз по берегу Дніпра від Нової Каховки. Жителька з Козачих Лагерів розповіла, що в селі підтоплена тільки прибережна зона:

«Козачі Лагері знаходяться на вершині, це Кринки пішли під воду, і край Козачих Лагерів у левадах. Навіть до головної вулиці селища Мічуріна вода не дійшла, ця вулиця розділяє село. Це тому, що хати на вершині, а внизу – городи (левади), але будинків внизу немає. Тільки на початку села з одного боку та іншого, де трохи низовина, то там хати у воді. Жителі Кринок потрапили до нас – до Козачих Лагерів. Людей пускають в пусті хати, і вода вже стоїть, не піднімається години 2-3».

З Нової Каховки жителі повідомляють:

«Місто оговтується. Паніка спала. Потихеньку йде все до ладу. Ажіотаж тільки щодо купівлі питної води».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів