Від кісточки до саджанця: як жителі одного з сіл Миколаївщини працюють над відновленням лісів

Від кісточки до саджанця: як жителі одного з сіл Миколаївщини працюють над відновленням лісів

Автор: Дарина Лапіна 18 Червня 2024 13:00

Жителі села Лимани Галицинівської громади, що на Миколаївщині, мріють про фруктові сади поблизу свого населеного пункту. А щоб мрія стала реальністю місцеві радо відгукнулись на цікаву екологічну ініціативу. 

Люди збирають кісточки від вишень, черешень, абрикосів та персиків і передають їх лісівникам. З кісточок лісівники виростять саджанці, які потім планують висадити у лісах та посадках Миколаївщини. Всього лише за тиждень жителі села Лимани змогли зібрати близько 30 кілограмів кісточок, однак на цьому зупинятися вони не планують. Про це йдеться в сюжеті Суспільного.  

Староста сіл Лимани та Лупареве Наталія Панашій розповіла, як виникла така ідея.

«До нас звернувся за допомогою лісничий Сергій Григорович. І каже: «Федорівно, давай, прояви ініціативу». Я навіть і не думала, що то така актуальна тема, чесно. Але врожай черешні, абрикоси, персика в цьому році просто супер. І наші люди відгукнулися», — розповідає Наталія Панашій.

Коробки з кісточками

Коробки для кісточок поставили перед Лиманівською сільрадою, туди місцеві жителі їх і приносять. Одна з тих, хто долучився до ініціативи, - місцева жителька Ганна. Жінка зібрала кісточки, перемила та пересушила їх, а потім принесла їх до місця збору.

«Для того, щоб гарні були дерева. Щоб виросли. Ми насадимо нові посадки. В нас посадки, як попідстригало, як серпом поскошувало ті дерева. Не залишилося нічого», — розповіла Ганна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Густий вербовий ліс три метри заввишки: який вигляд зараз має Каховське водосховище (фото)

Зібраною сировиною займатимуться лісничі. Зі слів головного лісничого філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України» Василя Дорошука, кісточки висівають в розсаднику.

«Доглядаємо, створюємо саджанці, які в майбутньому використовуємо для створення лісових насаджень. Ми їх створюємо або ремізами або додатково вони слугують листяною породою, як протипожежні заходи і також допомога фауні дрібній», — розповів Василь Дорошук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині та Одещині лісівники разом з місцевими за день висадили 50 тисяч дерев

За його словами, у Миколаївській області станом на червень 2024 року під розсадники задіяли майже 30 гектарів. Саджанці там ростуть близько двох років. При їх пересаджуванні виживає понад 80 відсотків дерев. Подібна практика відбувається і з шишками та жолудями, які передають люди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада Херсона просить допомогти із саджанцями, щоб замінити аварійні дерева, знищені обстрілами

Фото: Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів