“Я залишався на підриві мосту”: військовий ЗСУ розповів подробиці вторгнення росіян на Херсонщину

“Я залишався на підриві мосту”: військовий ЗСУ розповів подробиці вторгнення росіян на Херсонщину

Автор: Іван Підлісний 07 Липня 2023 07:24

Чи були накази щодо розмінування адмінкордону між Херсонською областю та Кримом? Як відбувалося вторгнення росіян через КПВВ Чонгар? Як готувалися українські військові до атаки рф з тимчасово окупованого Криму? Про це розповів в інтерв’ю виданню “УП” військовослужбовець ЗСУ, старший сержант морської піхоти Іван Сестриватовський, який у квітні цього року повернувся з полону.

За його словами, жодних наказів щодо розмінування, зокрема, КПВВ Чонгар, через який частина окупаційних військ зайшла у лютому минулого 2022 року в Херсонську область, не було від командування. А самі мінні загородження постійно обслуговувалися саперними підрозділами. Також були заміновані автомобільний та залізнодорожні мости.

Іван Сестриватовський каже, що під час вторгнення він залишився на підриві мосту біля КПВВ Чонгар:

“Ніхто не спав. Підняли десь о третій годині. Всіх розставили по позиціях. І я вже з командиром пішли підключити машинки на підрив. Я остався, а він пішов займатися особовим складом. Я залишився на підриві”.

Далі, за словами Сестриватовського, розпочався мінометний обстріл позицій українських військових з боку росіян, які йшли в наступ з тимчасово окупованого Криму.

Воїн ЗСУ каже, що на той момент не було зв’язку з командиром. Саме тому рішення про підрив мосту на Чонгарі довелося приймати самостійно.

“Я намагався здійснити підрив, але вибуху не сталося. Я не сапер, але варіанти два - або була висаджена диверсійна група, або дроти було пошкоджено мінометним обстрілом. Тому в мене два таких варіанта. Іншого нема”, - каже Сестриватовський.

Далі було близько трьох спроб здійснити вибух мосту. Іван Сестриватовський спробував перепідключити пристрій підриву, але марно. Після цього був відхід на інші позиції.

“Було обговорення, що якщо я не встигну на евакуацію, то відходжу своїм авто. Так і сталося. Я не встиг виїхати з усіма. Тому прийняв рішення уходити легковим автомобілем. Почалася стрілянина. Потім постріл гранатомета перед машиною. Її знесло в сторону. Мене поранило. Машина була пошкоджена і вже на ній не можна було нікуди їхати. Я намагався йти пішки”, - говорить старший сержант.

За його словами, з ним разом були два військових строкової служби. Згодом до групи військових приєдналися троє прикордонників, які також не встигли відійти. Як каже Сестриватовський, вони потрапили в оточення 24 лютого 2022 року близько четвертої години дня. Саме тоді військові потрапили у полон окупантів. Далі групу військових вивезли до окупованого Криму. Після цього відбувалися допити з боку росіян.

“У них стандартний набір питань - склади, склади ГСМ, переміщення. Їх цікавило все. Спочатку були питання стосовно тих мостів, але моя відповідь була, що я не сапер, я не в курсі і нічого не знаю. Далі, коли почалися серйозні допити, не було сенсу казати, бо питали би, чому приховав відразу. Тому стояв на своєму і мовчав”, - каже військовий.

Повне інтерв’ю Івана Сестриатовського на Youtube-каналі “УП”.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів